Ознака: калории
Интима 11.08.20 | 22:40

Еве колку калории се трошат за време на сeксот

Во зависност од позицијата во која се практикува, за време на сексот се активираат речиси сите мускули на телото, така што не е чудно што со оваа активност се губат доста...

Здравје 16.01.19 | 16:32

Дали се дебелеете поради храна или поради болест – проверете

Прекумерната телезна тежина и угоеноста се водечки здравствени проблеми на модерното време. Резултат е прекумерното таложење масно ткиво во организмот. Се дефинира...

Здравје 10.01.19 | 13:39

Снегот не престанува да паѓа: Колку калории се трошат додека го чистите?

Додека децата лудуваат на снегот, возрасните негодуваат, бидејќи мора да го исчистат снегот во дворот или пред зградата. Но. чистењето на снегот се мора секогаш да биде...

Здравје 29.12.18 | 23:36

Оваа храна ќе ви го избрише салото од стомакот

Омега-3 масните киселини од рибата и конјугираната масна киселина од млечните производи и месото се најдобрите состојки за губење на масните наслаги, велат нутриционистите. Рибиното...

Здравје 29.12.18 | 17:01

Колку калории се трошат додека стоиме исправени?

Ако работите исправени зад бирото со надеж дека ќе согорите повеќе калории во текот на денот, тогаш имаме една непријатна вест за вас. Научниците од Универзитетот во...

Здравје 27.12.18 | 21:41

Студот може да ви помогне да ослабнете, еве како

Ниските температури на воздухот можат да го забрзаат согорувањето на калории во организмот, покажуваат експерименти спроведени врз животни. Истражувачите од Универзитетот...