Ознака: калиопи букле
Калеидоскоп 31.01.20 | 10:23

Калиопи создаде своја партија, се залага за влез во НАТО

Пред редовните предвремени парламентарни избори, голем дел од познатите личности создадоа свои нови партии, се шегува Жаре во новата „Еден на Еден“. ДНК, Маленко, Калиопи,...

Естрада 06.07.19 | 17:50

Првпат во кариера: Калиопи позираше во бикини

Ако навикнавме на фотографиите од плажа на нејзините колешки од естрадата, Калиопи сигурно досега не сме ја виделе во вакво издание. Пејачката испрати поздрав до фановите...

Култура 07.04.19 | 14:16

Калиопи се прости од Беличанец: Збогум актерке со раскошен талент

Една од најпопуларните македонски пејачки Калиопи денеска како и многуте јавни личности изрази сочуство и се прости од актерката Билјана Беличанец Алексиќ. Што е тагата...

Естрада 04.03.19 | 21:27

Владо Јаневски: Каролина ја сакам како сестра, но…

Во вчерашната „Еден на Еден“ Владо Јаневски откри анегдота, која ретко кој ја знаеше досега. Иако не сака свадби, тој одлучил да ѝ направи чест на својата колешка, која...

Музика 03.03.19 | 17:01

Калиопи: На оној кој му пречи тоа, тој не е за „Евровизија“

Во финалето на фестивалот „Беовизија“, Србија вечерва ќе го избере својот претставник на „Евровизија 2019“. Српските новинари го искористија присуството на Калиопи...

Естрада 01.03.19 | 10:03

Досега никому не открил: Владо со Калиопи заминал на свадба кај Каролина, но…

Владо Јаневски тргнал на свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин во друштво на Калиопи, но она што потоа се случило подоцна досега го знаеја само тие: Тизер за...

Естрада 15.12.18 | 13:13

Попрво би направила 10 концерти во една вечер одошто да правам трета свадба

Во интервју за српскиот магазин „Хелоу.рс“ поп-дивата Калиопи Букле зборува за односот со поранешните сопрузи Ромео Грил и Васил Зафирчев и за својот став за бракот...