Ознака: Калајџиев
Македонија 05.12.21 | 14:17

Калајџиев: Се моли Министерот за правда да објасни како тоа ќе има меѓународни истраги за пресудени предмети?!

Професорот на Правниот факултет, Гордан Калајџиев коментирајќи го договорот меѓу Заев и Гаши, на својот фејсбук профил напиша: Се моли Министерот за правда да објасни...

Македонија 11.09.21 | 19:12

Калајџиев: Да поднесеш „монтирана“ оставка е дно на оваа власт

Професорот Гордан Калајџиев на својот фејсбук профил ја коментираше oставката на Филипче како срамна. Да поднесеш „монтирана“ оставка е дно на оваа власт, напиша Калајџиев.     Тој...

Македонија 04.05.21 | 21:35

Калајџиев за 27 април: Ова дело не е класичен тероризам, а казните се драконски

Поранешниот професор по кривично право Гордан Калајџиев вечерва во „Неделен брифинг со Сотир Костов“ на Инфомакс.мк во врска со судењата за случајот за 27-ми април...

Македонија 08.04.21 | 17:31

Калајџиев: Нема логика во случајот „Трезор“, судот е под притисок

Целиот случај со набавката на опрема за потребите на УБК е базиран на претпоставки во чие докажување Јавниот обвинител не отишол подалеку од таму каде што бил на почетокот,...

Македонија 05.09.19 | 15:13

Дескоска на консултации за Законот за ЈО со Јовески, Камбовски, Калајџиев и Ристовска

Mинистерката за правда Рената Дескоска на Фејсбук објави фотографија од средбата на работната група која се реализираше по вчерашното писмо на специјалната јавна обвинителка...