Ознака: кафуле
Црна хроника 06.03.20 | 17:30

Гори кафулето на Сугарески во Прилеп

Попладнево се запали угостителски објект во Прилеп. Станува збор кафулето „Табу“ на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. Кафулето се наоѓа во старата...

Црна хроника 22.09.19 | 23:13

Скопјанец нападнат на „Партизанска“ по расправија во кафуле

Дваесет и осумгодишник од Скопје пријавил дека ноќеска во 3 часот по полноќ бил физички нападнат од страна на едно лице, пред угостителски објект на булеварот „Партизански...

Македонија 17.08.19 | 23:41

Илиевски: Кирацовски вечерва отвора локал преку неговиот фризер

Александар Кирацовски вечерва отвора локал во центарот на Битола, пишува Душан Илиевски, познат како Душко Млекарот. Тој вели дека поранешниот генерален секретар на...

Црна хроника 04.07.19 | 10:59

Со секира влегол во кафе-бар во Струмица и почнал да крши

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 47-годишниот Ѓ.Е. од Струмица поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело насилство, информираат од струмичката...

Калеидоскоп 19.03.19 | 10:10

И ова се случува: Пукна голем аквариум во кафуле

Ова е вистинска реткост, двајца другари седат во кафуле во Никшиќ, Црна Гора и одеднаш попушта аквариумот кој се наоѓа точно зад нив. Денот почнува сосема нормално, вработените...

Црна хроника 15.03.19 | 15:18

Им ја исклучил музиката: Претепан сопственик на кафуле во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривичнa пријавa за насилство против Н.Р. (47), Б.Р.(21) и Г.С.(37), сите од Скопје. Ноќта вторник кон среда, околу 01,30 часот во Скопје...

Скопје 28.12.18 | 20:15

Ќе станат кафулиња: Се затвораат читалните „Славко Јаневски“ и „Ацо Шопов“

Општина Центар ги затвора читалните „Славко Јаневски“ и „Ацо Шопов“ со фонд од околу 3.000 донирани книги, затоа што нема предвидено пари за таа намена во буџетот за...

Балкан 05.12.18 | 11:31

Мигранти зеле дрва за огрев од затворено кафуле во Грција и оставиле 10 евра

Група мигранти, кои од Турција стигнале во Грција, во селото Неа Виса во близина на грчко-турската граница кај Еврос. За да се стоплат во текот на ноќта и да ги издржат...