Ознака: кафеана
Македонија 17.01.20 | 21:00

Генсекот на СДСМ сам против себе: Николовски в кафеана по сопствената забрана

На youtube се појави видео на кое генералниот секретар на СДСМ дивее по кафеани само еден ден откако на партиските членови им испрати наредба да не одат. Денеска самиот...

Твитови 17.01.20 | 11:35

Она кога ќе ти забранат да одиш у кафана…

#Онакога ќе ти забранат да одиш у кафана!!! pic.twitter.com/Yyd79QVmxC — 👌КАуркаТА👌 (@Kaurkata903) January 17, 2020

Македонија 17.01.20 | 10:11

Калајџиев до СДСМ: А, треба ли наназад да се бришат фотки од кафеана?

Јавноста и денеска се потсмева на забраната од страна на Љупчо Николовски од СДСМ, кој со допис на сите функционери им забранува со партиска директива да одат по кафеани,...

Калеидоскоп 09.12.19 | 17:45

На сопругот му направила кафеана во двор, за да биде повеќе дома

Пол Тапер, британски инженер од Давон, отсекогаш по работата и за викенд многу време поминувал во локалната кафеана. Неговата сопруга Џејн била незадоволна што сопругот...

Црна хроника 01.12.19 | 15:57

Момче нападнато пред кафеана на „Партизанска“

На 01.12.2019 во 05:00 часот во Полициската станица Центар, Н.Б.(26) од Скопје пријавил дека околу 02:30 часот пред угостителски објект на бул.„Партизански одреди“ бил физички...

Калеидоскоп 23.11.19 | 22:56

Суеверие на Балканот: Се плашат да влезат во ресторан која се вика „Развод на бракот“ за да не им се случи истото

  Еден газда на ресторан во околината на Нови Сад има проблем да ги натера гостите да дојдат во неговиот локал.Причина за тоа, верувале или не е името на објектот.Тој...

Црна хроника 13.10.19 | 16:43

Во 4 изутрина: Двајца Словенци нападнати во кафеана

Д.С.П.(22) и Ф.М.(34) и двајцата од Словенија, утрово во 4:00 часот во полициската станица Центар пријавиле дека околу 2:20 часот во угостителски објект на булевар „Партизански...

Црна хроника 23.08.19 | 11:24

Маж и жена се тепале во кафеана во Тетово, завршиле во станица

Две лица ноќеска завршиле во полициска станица заради нарушен јавен ред и мир. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски информираше дека околу 1 часот и 10 минути,...

Црна хроника 18.08.19 | 16:15

Драма пред кафеана во Скопје: Пијан правел неред, па бил агресивен и кон полицаец

Вчера во 03:35 часот во село Трубарево-скопско пред угостителски објект 32-годишниот Д.А. од Скопје, кој бил под дејство на алкохол, го нарушил јавниот ред и мир и агресивно...

Црна хроника 25.06.19 | 13:32

Лечела носталгија и направила хаос во охридска кафеана, завршила во станица

Вчера попладне во угостителски објект лоциран на улицата „Св.Климент Охридски“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со непристојно однесување извршено од Е.С.М. (33)...

Црна хроника 22.06.19 | 19:13

Инцидент во кафеана во Кисела Вода, причината – паричен долг

Вчера попладне во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на булеварот “Борис Трајковски“, општина Кисела Вода, бил нарушен јавниот ред и мир од М.И. (36)...

Црна хроника 14.06.19 | 17:40

Момче синоќа прободено со остар предмет пред скопска кафеана

Синоќа околу 21 часот полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.A. (17) од Скопје поради тоа што пред угостителски објект на ул. „Бајрам Шабани“,со остар предмет му...

Црна хроника 19.04.19 | 09:59

Кривични за две момчиња, со „фалц“ евра платиле сметка во кафеана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Х.Е. (24) од село Добридол, гостиварско и Ч.И. (21) од село Топлица, гостиварско,...

Црна хроника 02.03.19 | 20:46

Кичевец беснеел во кафеана: Не го послужиле со тоа што го побарал, па почнал да крши сè пред себе

Вчера во Полициското одделение Зајас, било пријавено дека во с. Трнодол во угостителски објект бил нарушен јавниот ред и мир од страна на У.З. од Кичево, кој бил заедно...

Црна хроника 07.02.19 | 14:39

Делчевец нападнал две лица во кафеана, фрлал со шишиња, повредил една девојка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Д.С. (32) од Делчево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Црна хроника 29.01.19 | 14:06

Си ја видел поранешната девојка со ново момче, ја нападнал и ја онесвестил

Инцидент избил во неделата во скопска кафеана кога скопјанец ја видел својата поранешна девојка со друго момче. Тој физички ја нападнал девојката, која од ударот се...

Црна хроника 20.01.19 | 21:12

Охриѓанец и стружанец се пресметале во кафеана

Вчера попладне во Полициската станица Струга, било пријавено дека во ресторан во Струга бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу лицата О.С. (54) од Охрид...

Црна хроника 20.01.19 | 20:36

Хаос во ресторан во Демир Капија: Гостин фрлал шишиња и кршел сè пред себе

Вчера триесетина минути по полноќ во Полициската станица Неготино, С.И. (25) од Демир Капија пријавил дека во ресторан во Демир Капија лицето А.Ј. го нарушил јавниот ред...

Црна хроника 16.01.19 | 12:03

Стружанец претепан во кафеана

Педесетгодишен стружанец се здобил со тешки телесни повреди по напад од негов сограѓанин во угостителски објект во Струга. СВР Охрид соопшти дека вчера 30 минути по...

Црна хроника 14.01.19 | 14:41

Стружанец дивеел во кафеана во Мислешево

Во угостителски објект во струшкото село Мислешево, вчера околу 16 часот, бил нарушен јавниот ред и мир од страна на 37-годишен стружанец, информира портпаролот на СВР...