Ознака: Кадри Весели
Балкан 24.06.20 | 20:22

Љубовен триаголник: Сопругата на Тачи „шарала“ со Кадри Вејсели

Српски „Курир“, објавува дека пред неколку години имало и секс скандал помеѓу Кадри Вејсели и претседателот Хашим Тачи, поточно неговата сопруга.Таа наводно била во...

Балкан 10.12.19 | 09:07

Весели денеска на распит пред Специјалниот суд во Хаг

Лидерот на Демократската партија на Косово и претседател на последниот состав на Собранието на Косово Кадри Весели отпатува вчера за Хаг, каде што денеска ќе биде интервјуиран...

Балкан 08.11.19 | 15:47

Претседателот на Парламентот на Косово во униформа на УЧК

Кадри Весели, еден од најконтроверзните политичари на Косово доби покана да се појави во Специјалниот суд во Хаг. Тој во деведесеттите години бил еден од најистакнатите...

Балкан 07.10.19 | 09:09

Весели: Граѓаните го кажаа своето, заминуваме во опозиција

Двете досегашни опозициски партии во Косово, Движењето Самоопределување (ВВ) и Демократскиот сојуз на Косово (ДСК), според официјалните податоци на Централната изборна...

Балкан 13.08.19 | 11:00

Весели: Охридскиот договор ја демократизира Северна Македонија и го стабилизира Балканот

Претседателот на Собранието на Косово и лидер на Демократската партија на Косово (ПДК) Кадри Весели, по повод 18-годишнината од потпишувањето на Охридскиот рамковен...

Балкан 08.08.19 | 11:16

Весели одби да биде премиер на Косово

Претседателот на косовското Собрание, Кадри Весели изјави дека ја одбил понудата, како претставник на владејачката коалиција, да биде нов премиер на Косово. Вистина...