Ознака: јутјуб
Свет 26.05.22 | 12:45

Захарова: Ќе ги протераме западните новинари доколку Јутјуб ги блокира брифинзите

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, предупреди дека новинарите од западните земји ќе бидат протерани од Русија доколку Јутјуб...

Свет 09.04.22 | 17:26

„Јутјуб“ ја забрани руската Дума

Јутјуб ја блокираше телевизијата Дума која емитува програма од Долниот дом на рускиот парламент, што наиде на лут одговор од официјалните лица кои рекоа дека како одговор...

Филм 10.03.22 | 13:11

Јутјуб го избриша филмот „Украина во пламен“ кој во 2016 година го сними Оливер Стоун

Јутјуб го избриша филмот „Украина во пламен“ кој во 2016 година го сними легендарниот американски режисер Оливер Стоун. Во филмот, Стоун се осврна на Мајдан револуцијата...

Свет 29.09.21 | 20:09

„Јутјуб“ ќе ги блокира содржините против сите вакцини

Компанијата „Јутјуб“ ќе ги блокира сите содржини против вакцини на својата веб-страница, објави „Вашингтон пост“. Во извештајот се наведува дека компанијата ќе забрани...

Свет 29.09.21 | 14:36

Официјален Берлин: Немаме никаква врска со блокирањето на Јутјуб каналот на РТ на германски јазик

Портпаролот на германската влада, Стивен Зајберт, изјави дека неговата влада не била вклучена во блокирањето на Јутјуб каналот на руската државна телевизија РТ на германски...

Свет 29.09.21 | 11:10

Москва се закани дека ќе го блокира Јутјуб поради цензура и ограничување на слободата на изразување

Рускиот надзорен орган на медиумите Роскомнадзор се закани дека ќе го ограничи пристапот до Јутјуб, откако платформата за споделување видеа го блокираше каналот на...

Свет 01.08.21 | 21:37

Скај њуз Австралија блокирана на Јутјуб поради наводни дезинформации за Ковид-19

Компанијата „ЈуТјуб“ објави дека на една недела го суспендира телевизискиот канал „Скај њуз Австралија“ (Sky News Australia) од својата платформа за размена на видео-снимки...

Вести 22.07.21 | 13:04

„Јутјуб“ го цензурира бразилскиот претседател: Суспендиран каналот на Болсонаро

Видео платформата „Јутјуб“ ги отстрани видеата на бразилскиот претседател Жаир Болсонаро со образложение за ширење дезинформации за Ковид-19. Во соопштението на „Јутјуб“...

Свет 30.03.21 | 09:35

Го сокрил лицето, го издале тетоважите: Уапсен италијански мафијаш, објавувал готварски видеа на Јутјуб

Италијански мафијаш за кого беше распишана меѓународна потерница, е уапсен, бидејќи самиот тој ги покажувал своите готварски вештини преку видеоснимки на Јутјуб. Италијанската...

Свет 09.02.21 | 09:36

Јутјубер смртно застрелан додека снимал пранк како лажно ограбува

Видео од пранк наменето за „Јутјуб“ го чинеше 20-годишниот Тимоти Вилкс неговиот живот. Младиот Американец беше застрелан додека наводно се обидувал лажно да ограби...

Технологија 30.01.21 | 19:16

Јутјуб воведе нова опција

Јутјуб ја воведува долго очеукваната опција за сечење и споделување на краток дел од одредено видео. Според натписите во „Digital Trends“, оваа функција е овозможена само...

Свет 27.01.21 | 08:47

Јутјуб ја замрзна сметката на Трамп на неодредено време

Компанијата Јутјуб го продолжи замрзнувањето на сметката на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, на неодредено време. За првпат, сметката на Трамп беше замрзната...

Технологија 14.12.20 | 13:23

Падна јутјуб и другите сервиси на гугл

Сервисите на гугл, вклучувајќи го и каналот „јутјуб“ во моментов не работат. Корисниците ширум светот се среќаваат со ист проблем, „јутјуб“ ја исфрла пораката „ооps“,...

Калеидоскоп 09.08.20 | 21:39

Момче си го запали пенисот во живо бидејќи фановите му наредиле

Кореанската јутјуб-ѕвезда Шин Тае Ил е познат по преносите во живо додека игра видеоигри заедно со неговите фанови. Во четвртокот, неговите следачи му смислија казна...

Свет 05.12.19 | 11:45

Медведев: Никој не планира да го забрани Јутјуб во Русија

Нема планови да се забрани Јутуб во Русија, изјави денеска рускиот премиер Дмитриј Медведев, во годишно интервју со 20 руски телевизиски куќи. Никој не планира да забрани...

Кариера 28.07.19 | 15:52

Корејската Лејдибаг има 6 години, 30 милиони следбеници и дворец од бајките

Шестгодишна Јутјуб ѕвезда од Јужна Кореја позната како Борам неодамна купила вила вредна 8 милиони евра. Станува збор за вила во елитен кварт, Гангам во Сеул, а во неа...

Македонија 14.04.19 | 15:31

Централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ со далеку поголема гледаност од оној на СДСМ на Јутјуб

ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот за претседател поддржан од партијата, Гордана Силјановска Давкова, вчера го одржаа централниот митинг во Скопје пред Владата на Република Македонија...

Кариера 11.04.19 | 13:30

Најпознатите јутубери организираат Јутјуб шоу во Скопје

Најпознатите јутубери од Македонија и регионот ќе настапат на сцената во Вип Арената Борис Трајковски на 19. мај 2019 год, со почеток во 13ч. Ќе имате ексклузивна можност...

Музика 27.03.19 | 17:29

Јутјуб вели дека „Нешто ќе те питам бабо“ е најслушаното видео во Македонија во моментот

Спотот за новата преработка на момците од дуото „Некст Тајм“, „Нешто ќе те питам бабо“ е најгледаното видео во нашата земја во моментов. Така покажуваат и бројките...

Свет 25.03.19 | 16:38

Тужба против „Фејсбук“ и „Јутјуб“ поради емитување на масакрот во Нов Зеланд

Францускиот муслимански совет (ЦФЦМ), водечки претставник на муслиманите во Франција, денеска соопшти дека ги тужи „Фејсбук“ и „Јутјуб“, бидејќи емитувале снимка...