Ознака: Јовески
Македонија 30.12.21 | 22:18

Јовески: Да не се прифати понудената гаранција за Мијалков, беше ставот на Обвинителството

Да не се прифати понудената гаранција за поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, беше ставот на Обвинителството во постапка што се водеше. Овој став, како што вели...

Македонија 08.04.21 | 16:20

Јовески: Оценката во Извештајот на Стејт департментот е објективна

Последниот извештај на Стејт департментот за состојбата со човековите права во 2020 година, во кој во делот за Македонија се нотира пречекорување на роковите за истраги,...

Македонија 28.01.21 | 17:00

Пренџов до Јовески за случајот Монструм: Вие не им служите на правото, редот и правдината, туку на политиката и лагите на Заев

Поигрувањето со чувствата, болката и емоциите на македонската јавност во врска со Монструм започнуваат во време на циркусот со објавување на разговори стекнати на...