Ознака: јована јоксимовиќ
Балкан 15.03.22 | 14:21

„Реклами, па надвор“: Јована Јоксимовиќ избрка гостин од студио зошто зборувал лошо против Вучиќ

Водителката и уредничка на емисијата „Уранка“ на српската К1 телевизија, Јована Јоксимовиќ и лидерот на движењето “Ослободување“, Млаѓан Ѓорѓевиќ утрово имаа бурна...

Естрада 19.04.21 | 14:59

Северина: Јована Јоксимовиќ ги пушташе на ТВ моите голи фотографии додека децата ни играа заедно

Хрватската пејачка Северина Којиќ гостувала во емисијата „150 минути“ на ТВ Прва, а во која зборувала за кампањата „Хејт, Словени“, во која учествуваше, за во еден момент,...

Естрада 19.04.21 | 09:38

Северина ја нападна Јована Јоксимовиќ во емисија во живо: Таа ги пушташе моите голи фотографии!

Хрватската пејачка Северина Којиќ гостувала во емисијата „150 минути“ на ТВ Прва, а во која зборувала за кампањата „Хејт, Словени“, во која учествуваше, за во еден момент,...

Балкан 12.03.21 | 16:29

Јована Јоксимовиќ е новиот главен уредник на Танјуг

Нов главен и одговорен уредник на Танјуг е Јована Јоксимовиќ, јавија белградските медиуми. Јоксимовиќ рече дека новинската агенција Танјуг повеќе не е јавно претпријатие...

Естрада 11.06.20 | 13:21

Стигнаа ковид-тестовите на Жељко и Јована Јоксимовиќ

Жељко и Јована Јоксимовиќ беа дел од познатите личности кои пред една недела го прославуваа раѓањето на Жељко Ражнатовиќ во вилата на Цеца на Дедиње. Откако пејачката...

Естрада 10.06.20 | 20:15

И Јоксимовиќ позитивна на ковид-19

Јована Јоксимовиќ е позитивна на коронавирус, дознава „Пинк“. Српската водителка заедно со сопругот Жељко Јоксимовиќ присуствуваше на големата веселба на Светлана...

Естрада 01.04.20 | 17:53

Што ќе прави Јована Јоксимовиќ со 100-те евра од Вучиќ?

Српската водителка и сопруга на познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ, Јована Јоксимовиќ, има идеја што да прави со стоте евра, кои ќе ги добие како и секој полнолетен граѓанин...

Калеидоскоп 07.02.20 | 12:41

До овде дојде поради кратките здолништа: Една фотографија на Јована Јоксимовиќ направи хаос

Јована Јоксимовиќ облекла кратко здолниште на едно од снимањата и веднаш уследија негативни коментари. Водителката сигурно не очекувала дека нејзината комбинација...

Сцена 06.06.19 | 09:43

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ фатена без грам шминка на улица

Убавата водителка на утринска програма во Србија и сопруга на ѕвездата Жељко Јоксимовиќ, Јована Јоксимовиќ, фатена без шминка како излегува од автомобил. Папарацо Лов...

Естрада 25.04.19 | 13:13

Студиото зачадено, глумците ја прекинаа програмата на неколку минути и се тоа поради Јована

Водителката Јована Јоксимовиќ денес го слави 38-от роденден, а пред камерите по тој повод и беше подготвено изненадување. Овој пат во утринската програма на српска ТВ...

Семејство 21.04.19 | 18:44

Јована или Невена: Која снаа Јоксимовиќ е поубава?

Едни од најпопуларните браќа во Србија се Жељко и Саша Јоксимовиќ. За Жељко е многу напишано, познато е дека е женет со познатата водителка Јована, а за неговиот брат,...

Сцена 01.01.19 | 22:00

Јована Јоксимовиќ со протеза, не можеше да ја најави песна во утринската програма (ФОТО)

Гледачите на новогодишното издание на Утринската програма на ТВ Прва си поминаа занавно пред ТВ-екраните благодарение на шоуто што им го приредија водителките. Дотерани,...

Естрада 18.12.18 | 19:20

Пред Јована и Леонтина, Жељко Јоксимовиќ беше во врска со Цеца

Пејачката Цеца Славковиќ повеќе од деценија не е активната на сцената. На публиката во аманет и остави два албуми и се повлече, а беше позната како девојка на Жељко Јоксимовиќ. Жељко...

Естрада 10.12.18 | 20:41

Севе ги скара, па Коиќ и Јоксимовиќ сега не можат со очи да се видат

Во јавноста протече веста дека односот меѓу семејствата Којиќ и Јоксимовиќ сериозно е нарушен, а дека за се е виновна, ни помалку Северина. Имено таа ѝ се налутила на...