Ознака: ЈОВАН ВУКОТИЌ
Македонија 20.09.21 | 22:37

Заев глуми паднат од Марс: Не знам кој е тој Јован Вукотиќ!

Премиерот Зоран Заев не знаел кој е Јован Вукотиќ кому македонското МВР му издало пасош на име Георги Андонов. Тој тврди дека не знае дека Вукотиќ е водач на озогласениот...

Македонија 15.04.21 | 14:15

Вукотиќ како Ѓорѓи Андонов во 2020 купил компанија во Бугарија од близок на Заеви, опфатен во акцијата на ДЕА

Не е прашање дали ќе падне оваа влада, туку Заев треба да размислува што понатаму откако ќе падне оваа влада, вели Мицкоски во најавата на уште една афера во која се замешани...

Македонија 14.04.21 | 15:49

Пекер три месеци се среќавал со македонски политичари, а Вукотиќ летал од скопскиот аеродром

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со претставниците на МАСИТ а веднаш по средбата даде изјава за медиумите каде што даде одговор...

Македонија 11.04.21 | 15:27

Адвокатката Добричанин: Сите вештачења потврдија – македонскиот пасош на водачот на Шкаљарскиот клан е оригинален

Јован Вукотиќ, осуден криминалец е еден од лицата кои имале фалсификуван македонски пасош. Во емисија на спрската телевија „Хепи“, адвокатката на Вукотиќ говори за...

Македонија 09.04.21 | 14:38

Аферата „Мафија“ прави сериозни штети на патот кон ЕУ

Аферата „Мафија“ може да нè исфрли од безвизната зона поради пробивање на најважните податоци на граѓаните на Македонија. Аферата „Мафија“ која премиерот Зоран Заев...

Македонија 05.04.21 | 19:56

Афера Мафија: МВР им ги позајмило идентитетите на Георги Андонов и Џадин Амедовски на мафијашите Јован Вукотиќ и Седат Пекер

Озлогласениот лидер на Шкаљерскиот клан, Јован Вукотиќ, има македонски пасош на име Георги Андонов, издаден на 19 декември 2017 година од Министерството за внатрешни работи...

Македонија 05.04.21 | 19:46

Афера Мафија: МВР издала пасоши на шеф на Шкаљарскиот клан и шеф на турска мафија

Јован Вукотиќ шеф на познатиот Шкаљарски клан е едниот од двајцата големи балкански нарко босови кои добиле македонски пасоши од МВР, брифираа од ВМРО-ДПМНЕ. Вистинските...

Балкан 24.10.20 | 12:01

Добил пола милион евра за убиство на шефот на шкаљарскиот клан, а од безбедносни причини користел македонски пасош

Платениот убиец од Никшиќ, Петар Мујовиќ, кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра за убиството на водачот...