Ознака: Јорданка Ивановска-Јоци
Македонија 01.10.19 | 14:18

Кежаровски бара извинување од медиумите што ја објавија снимката на Јоци

Новинарот Томислав Кежаровски на Фејсбук објави статус во кој бара извинување од, како што вели, „сродни по душа портали и телевизии“, а кои вчера објавија вест и снимка...

Македонија 29.09.19 | 21:40

Јоци дозна со „кого си има работа“ и на „кој јазик зборуваат“ „психопатите“

Поранешните пријатели, новинарите Јорданка Ивановска – Јоци и Томислав Кежаровски, односно неговата сопруга, Марина Кежаровска, неколку дена се во сериозна интернет...

Македонија 21.08.19 | 21:05

Јоци монтажа: Тажната прикаска за сињора Јанева и СЈО

Со музиката од „Само сеќавања“, Јорданка Ивановска – Јоци со видеоколаж од блескавите денови на Специјалното јавно обвинителство потсетува на почетокот и падот...

Македонија 20.08.19 | 14:39

Јоци: Пошо Вилма е спора, сињора ќе ѝ убрзувала истрагата

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска пристигна во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Меѓу првите ја пречека Фуркан Салиу...

Македонија 17.08.19 | 16:29

Ах бе сдсмовчиња, споменик за Александар Македонски во центарот на Скопје изгласа СДСМ кога беа мнозинство

Новинарката Јорданка Ивановска-Јоци по повод поставувањето на таблите на споемениците во центарот на Скопје и отстранувањето на сонцето од Кутлеш ги потсети СДСМ дека...

Македонија 11.08.19 | 15:46

Јоци за односите на Заев со Белград

Новинарката Јорданка Ивановска-Јоци на својот Фејсбук профил напиша статус со цел да и даде појасна слика на јавноста, како што пишува таа за случувањата со случајот...

Македонија 24.07.19 | 21:56

Заев, не се карај и не влегувај во војна со новинари од рангот на ФК ,,Барселона“

Не знам дали Зоран Заев денешниот прес за „лажни вести” го држеше за да ги заштити ,,Кики и Фрики”, а и Катица Јанева, но едно нешто треба на јавноста да и` е јасно,...

Македонија 23.07.19 | 14:54

Сигурно не разменувала рецепти на спикерфон, а сѐ уште е на слобода и ги користи привилегиите

Јорданка Ивановска-Јоци на својот блог по изјавата на специјалната обвинителка Катица Јанева реагираше. Катица Јанева во СЈО пристигнала со службено возило, и тоа само...

Македонија 19.07.19 | 09:49

Катица Јанева забележана во Палма, „боледувала“ со тулумба или шампита

Катица Јанева, вечерва, забележана е во ,,Палма” со две другарки – плавуша и црна. Облечена во црно, со наочари на глава. Од неофицијални извори кои оттаму поминувале....

Македонија 09.07.19 | 14:51

Јоци за Заев: Да си го огласиме на Топ шоп со 90 отсто попуст, со подарок женска еспадрила

Новинарката Јорданка Ивановска Јоци на својот Фејсбук профил напиша два статуси инсирирана од пресконференцијата која денеска ја оддржа премиерот Заев. Се чувствувал...

Твитови 04.07.19 | 11:59

Јоци: Време е Тамара да однесе 10 зејтина у црква


Македонија 19.06.19 | 00:34

Среде Битола куќа да имам: Кирац, како се гради трикатница во време на Груевски?

Новинарката Јорданка Ивановска-Јоци преку текст на својот портал му се обрати на Александар Кирацовски и го запраша како се гради трокатница во време на Груевски. Интегрално: Ова...

Македонија 18.06.19 | 23:16

Јоци: Зоќе, ова ти си го викаш ,,метла”? Демек глуп е народов, а ?

Новинарката Јорданка Ивановска – Јоци преку свој Фејсбук статус се обиде да покаже како изгледа метлата на Заев, потенцирајки дека народот не е глуп и следи како,...

Македонија 05.05.19 | 23:27

Јорданка Ивановска: СДСМ го губи Скопје на сите нивоа. Патосирани

Како што кажав, СДСМ, си го губи Скопје на сите нивоа. Патосирани, напиша на фејсбук поранешната новинарка Јорданка Ивановска по завршување на вториот круг на претседателските...

Македонија 03.05.19 | 09:32

Е Зоќе шу ќе трча Петрево за Стевота од врата на, коа може да се оптегне на фудбал

Откако ги офарба трите шипки кај ,,Континентал”, Петрево, насред кампања си отишло на мечот од ,,Лига на шампиони” – Барселона-Ливерпул. Си се тупосал вчера најлабаво...

Македонија 17.04.19 | 20:31

Јоци: Да имав 28 милиони евра државни пари, ќе го згазев СДСМ како шлепер жаба!

Новинарката Јорданка Ивановска-Јоци ја коментира одлуката на Антикорупциска комисија за отворање истрага за предизборното офајдување на лозарите и на тутунарите...