Ознака: Јохан Тарчуловски
Македонија 03.04.20 | 19:20

Во пресрет на полицискиот час во Куманово: Мислеа избори за 10 дена, па да се почастиме

Општински штаб Куманово ли е,магацин ли е? Мислеа избори за 10 дена па да почестиме по ромските маала. Избори одложени ветеното мора да се испочитува,зошто луѓето си очекуваат....

Твитови 02.10.19 | 12:54

Тарчуловски: Малер си е малер!

А му кажаа сите не им прави малер на девојките. Ама на кого да му кажеш. Малер си е малер😎 pic.twitter.com/1S0Aq3D105 — Johan Tarculovski (@tarculovski) October 1, 2019

Македонија 21.06.19 | 12:19

За Холандија веќе не сме Македонци

Холандија нè поздрави и ни го забетонира идентитетот, вели Јохан Тарчуловски кој го сподели документот кој пристигнал на адресата на сите македонски граѓани во Холандија. Нема...

Македонија 19.04.19 | 10:47

Тарчуловски во Сушица и Ново Село: Македонштината е повторно во срцата на Македонците

Jохан Тарчуловски вчера беше во посета на Сушица и Ново Село. Вчера во Сушица и Ново Село видов најмотивирани и најсложни луѓе. Сигурни во победа на Николчо Стоилков...