Ознака: Јоаникије
Балкан 13.09.21 | 15:25

Дали знаете што е непробојно кебе? : Се користи наместо панцир за заштита на ВИП личности

Специјалните единици при заштита на вип личности наместо панцири на често користат непробојни кебиња. Такво ќебе беше искористено при носењето на српските великодостојници...

Балкан 07.09.21 | 09:50

Хеликоптерот на Јоаникие требало да биде срушен со зоља и снајпер!

Целата акција на внесување на српските великодостојници во манастирот на Цетиње траела не повеќе од десет минти.Тоа значело слетување на леталото, пробивање низ барикадите...

Балкан 06.09.21 | 10:57

Херој: Ова е српскиот специјалец кој ги спаси од снајпер Јоаније и Патријархот

Српските медиуми објавија дека вчера на Цетиње бил подготвен атентат врз митрополитот Јоаникије и Патријархот Порфириј. Атентатот требало да биде извршен со снајпер...

Балкан 05.09.21 | 12:36

Ѓукановиќ за Јоаникије: Само човек без достоинство би дозволил да биде внесен во манастир со десантно слетување на хеликоптер

 Денеска на Цетиње бевме сведоци на големиот срам на Српската православна црква и на Владата на Црна Гора, срамота без преседан во долгата историја на црногорската...

Балкан 04.09.21 | 08:17

Цетиње како пред војна, над 1.800 полицајци ќе се обидат да ја контролираат бесната толпа

Најмалку 1.800 униформирани припадници на полицијата и голем број старешини и припадници на криминалистичката полиција ќе се обидат да спречат инциденти поради устоличувањето...

Балкан 03.09.21 | 18:12

Јоаникије бесен: Нека ми извинат Цетињци, ама немаат своја држава!

На два дена пред устоличувањето на митрополитот Јоаникије во Цетиње искри летаат и во Црна Гора и во Србија, а за „голема загриженост“ веќе се огласија и ЕУ и ОН, пишува...