Ознака: Јелена Марјановиќ
Балкан 06.11.19 | 10:20

Расплет на мистеријата на векот: Свекрвата го нарачала убиството на Јелена Марјановиќ?

Српски Курир ја открива најголемата мистерија во Србија, убиецот на Јелена Марјановиќ, но и позадината на монструозното злосторство. Драгоје Милинковиќ, бизнисмен...

Естрада 02.10.19 | 11:46

Дури го судат за убиство, Зоран за 50 илјади евра влегува во „Парови“

Додека трае судењето за убиството на Јелена Марјановиќ, а за кое на обвинителната клупа седи Зоран Марјановиќ, продукцијата „Хепи“ му понудила на сопругот на убиената...

Естрада 10.09.19 | 11:52

Ова се четирите клучни докази против Зоран Марјановиќ

Долгоочекуваното судење за убиството на пејачката Јелена Марјановиќ ќе започне во среда во Вишиот суд во Белград. На обвинителната клупа ќе седи нејзиниот сопруг Зоран...

Калеидоскоп 17.05.19 | 20:48

Зошто сопругот Зоран го исклучил мобилниот за време на убиството на пејачката Јелена?!

И после три години од убиството на пејачката Јелена Марјановиќ истрагата продолжува. По низа осомничени, сепак, најголемиот сомнеж паѓа на сопругот на пејачката, кој...

Балкан 02.04.19 | 11:22

После овие зборови е мачена и убиена: Три години од смртта на Ѕвездата на Гранд!

Денеска се навршуваат три години од бруталното убиство на пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ  Марјановиќ (33), чија смрт не престанува да ја интригира јавноста. Несреќната...