Ознака: јегуновце
Македонија 02.10.21 | 17:55

Костадиноски: Нова индустриска зона и нови работни места за Јегуновце да стане функционална општина

Најнапред сакам да Ви се заблагодарам за вашето присуство и за победничката атмосфера која владее во Јегуновце а исто така денеска ќе упатам голема благодарност и до...

Македонија 19.08.21 | 13:02

Нова спортска сала за oсновното училиште во тетовско Јегуновце

Во употреба е пуштена новоизградената спортска сала за општинското основно училиште „Александар Здравковски“ во селото Јегуновце во истоимената тетовската општина. На...

Македонија 19.08.21 | 09:34

Заев и Царовска на пуштање спортска сала во Јегуновце: Ќе им побараат ли сертификат за вакцинација?

Премиерот Зоран Заев денеска ќе присуствува на пуштање на нова спортска сала во склоп на ООУ „Александар Здравковски“ во Јегуновце. Како што информираат од Владината...

Скопје 17.10.20 | 12:36

Ја гледате гадотијава во сите нијанси на жолто и зелено што истекува непречено? Е, тоа е шествалентен хром

Вознемирувачки фотографии се споделуваат на социјалните мрежи, на кои се гледа еколошката катастрофа која од Јегуновце загадува поголем регион. Како што пишува авторот...

Македонија 29.06.20 | 17:39

Мицкоски: Заврши времето кога политичарите ќе бидат привилегирани, обновата значи и еднаквост спрема законот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 6, Дафина Стојаноска го посетија населеното место Јегуновце и остварија...

Економија 28.06.20 | 15:00

Стојаноска од Јегуновце: Заедно со граѓаните го потсетуваме Заев дека „Југохром“ не го рестартира ниту во 2018, 2019 ниту во 2020 година

Дафина Стојаноска, носител на изборната единица 6 денеска ја посети општина Јегуновце при што најпрво потсети дека на стартот на изборната кампања се обврзала дека...

Македонија 23.01.20 | 08:50

Ни куче да врзеш ни дете да пуштиш – во училиштата во Македонија на децата им се нудат вакви услови

На социјалните мрежи се споделуваат слики од страшните услови, односно рушевини од тоалети во Основното училиште „Александар Здравковски“ во Јегуновце. Постот го...