Ознака: Јавни обвинители
Колумни 26.05.20 | 13:14

Јавни обвинители вршете ја функцијата или фрлете ги тогите

Михајло Маневски На очиглед на целокупната македонска јавност, криминалот и корупцијата достигнуваат небески височини. Корупцијата на власта стана составен дел на...

Колумни 17.12.19 | 16:06

Свилен гајтан за судиите и јавните обвинители

Михајло Маневски На судиите и јавните обвинители ЗОРАН ЗАЕВ како џелат им плете свилен гајтан. Овој лажоман, денес на предизборна трибина во Скопје со осветнички тон...

Македонија 12.12.19 | 13:34

ВМРО-ДПМНЕ поднесе околу 950 амандмани за Предлог-законот за Академија за судии и јавни обвинители

ВМРО-ДПМНЕ има поднесено околу 950 амандмани за Предлог-законот за Академија за судии и јавни обвинители, соопшти на денешната прес-конференција пратеникот Антонио Милошоски...

Црна хроника 22.11.19 | 11:34

Рускоска испратила писмо до советот на јавни обвинители

Писмо со образложение за смс пораката испратила обвинителката Вилма Рускоска, која нема да се појави пред советот на јавни обвинители. Претседателот на советот за јавни...