Ознака: Јасна Мандиќ
Македонија 03.01.20 | 13:17

Паднаа обвиненијата за „Меѓународен сојуз“, ќе ѝ се суди и на Ременски

По спроведена сеопфатна истражна постапка надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска до Основниот...

Македонија 16.12.19 | 11:54

„Рекет 2“: По Ременски, и Јасна Мандиќ ги виде доказите против неа

Потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Боки 13, Јасна Мандиќ е првата од осомничените кои неделава ќе даваат исказ за случајот. Увид во доказите во петокот направи...

Македонија 09.10.19 | 22:43

Куќен притвор за Јасна Мандиќ, мерки на претпазливост за Ременски и другите

Од Кривичниот суд претседателката на Меѓународниот сојуз Јасна Мандиќ заминува во куќен притивор, одлучи судија на претходна постапка. Куќен притвор за Јасна Мандиќ За...

Црна хроника 09.10.19 | 22:31

Куќен притвор за Јасна Мандиќ

За потпретседателката на невладината „Меѓународен сојуз“, Јасна Мандиќ вечерва е одреден куќен притвор. Притворот се бараше по сите три основи. Судот објективно заклучи...

Црна хроника 09.10.19 | 20:00

Јасна Мандиќ, заменичката на Боки 13, пристигна во судот

Заменик-претседателката на невладината организација Меѓународени сојуз, Јасна Мандиќ, вечерва со полициска придружба пристигна во Кривичниот суд. Обвинителството...

Црна хроника 09.10.19 | 19:19

Јасна Мандиќ вечерва ќе биде донесена во Кривичен

Шефицата на јавното обвинителство, Вилма Рускоска за „Слободен печат“ вели дека сеуште пред судијата за претходна постапка за случајот „Рекет“ не е донесен никој,...

Македонија 09.10.19 | 13:17

Ременски, Мандиќ, таткото и секретарката на Боки 13 осомничени во „Рекет“

Фросина Ременски, Јасна Мандиќ, таткото на Боки 13, Миле Јовановски, асистенткта на Јовановски во „Меѓународниот сојуз“ и самиот Бојан Јовановски се петтемина осомничени...

Македонија 03.09.19 | 11:57

Лага го дрма „Рекет“

Вчерашната изјава на Силјан Мицевски не е само во спротивност со неговото претходно тврдење, туку и со изјавите на директорката на 1ТВ и еден од сопствениците на Меѓународниот...

Македонија 02.08.19 | 16:49

„Дрим билдинг“ на Јасна Мандиќ ѝ платил 233 илјади евра, па кога се свестил, си ги барал парите со камата

Освен од јавниот финансиер, битолскиот градежник Силјан Мицески на ГП „Пелистер“, во позадина Боки 13 влечел пари и од други фирми. Идејата за изградба на модерен европски...