Ознака: јасмина ангелеска
Македонија 01.12.20 | 08:41

Асани не ме удри, ме повреди тоа што 30 колеги само стоеја кога повикав помош

Полицајката Јасмина Ангелеска Јаначковска, чиј случај со „пајакот“ пред две години стаса и до Обвинителстото поради вербалниот напад од партискиот функционер Беќир...

Македонија 30.11.20 | 12:33

Полицајката која си оди од МВР е истата која „се удри во пајакот“: Спасовски ја замолча за Асани, но не и за хаосот во МВР

Јасмина Ангелеска, која по 18 години служба го напушти Министерството за внатрешни работи и преку „Фејсбук“ објасни дека причините се „партиските послушници кои се...

Македонија 30.11.20 | 09:46

„МВР е хаос и во повисоките кругови“: По 18 години ја напушта полицијата поради партиски послушници

По 18 години служба, полициската службеничка Јасмина Ангелеска го напушта Министерството за внатрешни работи, зошто, како што вели, таа и нејзините колеги трпат многу...