Ознака: јана арсовска
Калеидоскоп 14.12.19 | 13:52

Илиевски: До следен сон, најмила…

Богдан Илиевски со Фејсбук статус се прости од Јана Арсовска, девојката која ја загуби битката со тешката болест. “Сите сме материјал од кој сништата се направени. Сиот...

Здравје 12.12.19 | 18:55

Богдан се прости од Јана: Додека се сретнеме пак…

Богдан Илиевски ѝ напиша последна порака на својата братучетка Јана Арсовска, охриѓанката која денеска ја загуби својата борба со ракот Јаничке, сестричке…   Не...

Здравје 12.12.19 | 15:33

Почина Јана Арсовска, храбрата охриѓанка за која се собираа средства за лекување во странство

Јана не издржа. Почина храбрата охриѓанка за која се собираа средства за лекување во Барселона, Повеќе од два месеци се собраа половината од потребните за лекувањето...

Музика 12.12.19 | 08:45

Нов хуманитарен концерт за Јана Арсовска

Денеска во A1 арената (СЦ Борис Трајковски) ќе се одржи концерт на „2 Бона“ од Македонија и Мили од соседна Србија. Организаторите од „К1 продукција“ заедно со „2 Бона“...

Македонија 11.10.19 | 16:24

Хуманитарна акција во Охрид за лекување на Јана Арсовска

Во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид утре ќе биде одржан хуманитарен концерт под мотото „Заедно за Јана“ на кој ќе настапат Фолтин, Камелеон, Ѓоко Танески...

Македонија 10.10.19 | 00:08

Дурловски, Јаневска, Стоилов во акцијата „Носиме надеж за Јана“

Глобалниот координатор на непартиското движење „Ние сме Македонија“, Ана Дукоска, иницира акција „Носиме надеж за Јана“ како дел од кампањата „Направи добрина, донирај...

Економија 02.10.19 | 20:41

Клучни прашања до луѓето по институциите кои за човечки животи одлучуваат како да се богови

Додека Јана секој ден се соочува со најголемиот предизвик кој било кој човек може да го има во својот живот, ние можеме да и помогнеме ширејќи ја вистината за нејзината...

Калеидоскоп 01.10.19 | 18:35

Кој канцер е поопасен: Oвој во телово или оној во системот со кој се соочувам?

Писмо од Јана >> КОЈ Е ПООПАСЕН КАНЦЕР? ОВОЈ КОЈ ГО ИМАМ ВО ТЕЛОТО ИЛИ КАНЦЕРОТ ВО СИСТЕМОТ СО КОЈ СЕ СООЧУВАМ? Ова прашање ми се наметнало многупати изминатиов период,...

Здравје 27.09.19 | 14:07

Кој канцер е поопасен – овој во телово или оној во системот со кој се соочувам?

Писмо од Јана >> КОЈ Е ПООПАСЕН КАНЦЕР? ОВОЈ КОЈ ГО ИМАМ ВО ТЕЛОТО ИЛИ КАНЦЕРОТ ВО СИСТЕМОТ СО КОЈ СЕ СООЧУВАМ? Ова прашање ми се наметнало многупати изминатиов период,...

Здравје 01.09.19 | 19:38

Се буди со молитва „Господе, денеска помалку да боли“, а ФЗО и Управниот суд никако не ѝ помагаат да ја победи болеста

Триесет и тригодишната охриѓанка Јана Арсовска боледува од адултен неуробластом, опасен малиген тумор, од кој заболува само еден во десет милиони. Се работи за агресивен...

Здравје 05.07.19 | 13:07

Jaна има редок тумор и само што беше одбиена за нега: Македонијо, те сакам, но само да оздравам и заминувам

Триесет и тригодишната Јана Арсовска боледува од адултен неуробластом, опасен малиген тумор, од кој заболува само еден во десет милиони. Се работи за агресивен канцер,...