Ознака: јадранка поцкова
Македонија 17.04.21 | 14:25

Поцкова: Филипче немаш образ веќе да излегуваш пред граѓаните, не покажа никаква грижа за нив, туку само за сопствените џебови

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јадранка Поцкова на денешниот протест пред Министерството за здравство, порача дека министерот за здравство не покажал никаква...

Македонија 27.08.20 | 20:55

Поцкова: Во Струмица Ковид тестови се прават во простории во зграда за домување, а не во здравствена установа

Eдинствениот пункт во Струмица во кој се земаат брисеви за Ковид-19 се наоѓа во центарот на градот до станбена зграда. Просторијата во која што се земаат брисови е на општината,...

Вести Здравје 20.06.20 | 09:50

СДСМ се фали со успеси во здравството, но на здравствените работници им е јасно како ВМРО- ДПМНЕ се грижеше за здравјето на граѓаните

Кога СДСМ зборува за наводна успешност во Здравството се чуствуваме должни да ги потсетиме на условите кога ВМРО ДПМНЕ го управуваше здравствениот систем, пишува на...