Ознака: излетано возоли
Црна хроника 31.05.21 | 12:36

Две возила излетаа од пат, повредени три лица

Четири лица се повредени во две одделни сообраќајни незгоди синоќа во кои возила излетале од пат. Првата се случила околу 22.10 часот на регионален пат с.Белотино – с.Попчево,...

Црна хроника 30.04.21 | 15:00

Maж загина на лице место откако со автомобилот излета од пат

Маж загинал на лице место откако со својот автомобил излетатл од патот вчера околу 14 часот на патот Крушеани – Обршани во општина Кривогаштани, кај место викано Бревче. Како...

Црна хроника 21.04.21 | 10:21

Го забележале дури утрината: Загина 44-годишен возач кој излетал од пат кај Куманово

Четириест и четиригодишен жител на селото Арбанашко загинал, откако со возилото излетал од патот и паднал во провалија. Несреќата се случила завчера во периодот помеѓу...

Балкан 14.04.21 | 14:16

Неверојатна несреќа заврши со автомобил залепен на куќа

Автомобил заврши вертикално залепен за куќа, откако излетал од патот утрово во селото Умчари во Србија. Во несреќата возачот се здобил со лесни повреди, а никој од домаќините...

Црна хроника 01.04.21 | 12:10

Тројца повредени откако возило излета од патот кај Меморијалниот центар „АСНОМ“ во Пелинце

Три лица се повредени откако вчера во 16.25 часот во близина на Меморијалниот центар „АСНОМ“, на регионалниот пат Старо Нагоричане – Граничен премин „Пелинце“, во атар...

Црна хроника 23.03.21 | 12:07

Момци од Батинци лудувале во ек на полициски час, тешко се повредени откако излетале од пат во Автокоманда

Вчера во 01.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ биле донесени С.Б.(37), Ј.К.(32) и Џ.С.(32), сите од с.Батинци, скопско, кои по кажување...

Црна хроника 18.03.21 | 12:57

Загина тетовец: Му се слошило додека возел, па излетал од патот

Едно лице загина, а сопатник е повреден во тешката несреќа што се случила вчера во 18.45 часот на автопатот Тетово-Скопје. Во СВР Тетово било пријавено дека додека управувал...

Црна хроника 26.02.21 | 11:54

Тројца повредени откако со возило излетале од патот Куманово-Свети Николе

Три лица се повредени, од кои едно потшеко, откако вчера возило „опел астра“ излетало од регионалниот пат Куманово – Свети Николе, јави локалниот портал „Кумановски...

Црна хроника 20.02.21 | 11:14

Млад гевгеличанец загина, други двајца се повредени откако ноќва со „опел“ излетале од пат

Младо момче од Гевгелија загина во тешката сообраќајна несреќа што се случи ноќба околу 00,50 часот на патниот правец Стар Дојран-Нов Дојран. Како што соопшти МВР, патничко...

Црна хроника 17.02.21 | 11:29

Млад битолчанец загина во тешка сообраќајка рано утрово

Млад битолчанец загина рано утрово во тешка несреќа на патот кон Прилеп. Како што соопшти МВР, околу 05.25 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат...

Црна хроника 25.01.21 | 12:05

Двајца повредени откако рано наутро возило излета од пат кај Сопотница

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа што вчера наутро во 05.35 на патот Демир Хисар-Кичево во атар на с.Сопотница. Како што соопшти МВР, патничко мотрно возило...

Црна хроника 15.01.21 | 12:21

Осуммина повредени во две излетувања од пат

Откако вчера во тетовскиот регион наврнаа неколку сантиметри снег и се појави голомразица на патиштата, се случија и две излетувања од коловозните ленти со вкупно осум...

Црна хроника 05.01.21 | 11:06

Грк загина кај Тројаци, со возило излетал од патот

Грчки државјанин загина во вчерашаната сообраќајна несреќа на патот Прилеп-Градско, во близина на с.Тројаци. Како што соопшти МВР, патничко возило „нисан“, со грчки...

Црна хроника 28.12.20 | 13:15

Млад охриѓанец загина во тешка несреќа кај Врбјани

Млад охриѓанец вчера загина во тешка несреќа кај село Врбјани. Како што соопшти МВР, околу 14,30 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, П.Н.(37) од Охрид, управувајќи...

Црна хроника 28.12.20 | 13:01

Муртинец со „ауди“ излетал од пат, завршил на железничка пруга

Две лица се тешко повредени во сообраќајната несреќа што се случила утрово околу 03,30 часот во близина на село Пепелиште. Како што соопшти МВР, А.И.(49) од село Муртино,...

Црна хроника 26.12.20 | 10:28

Возило заврши во нотарска канцеларија, на возачот најверојатно му се слошило

Тешка сообраќајна несреќа се случила ноќва во Автокоманда, каде „опел“ заврши во излогот на нотарска канцеларија. Фотографии од автомобилот се споделуваат на социјалните...

Црна хроника 07.12.20 | 13:22

Тешко повреден возач од Скопје, со автомобил излетал од коловозот

Во селото Копаница, скопско вчера патничко возило „опел калибра“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.З.(20), од Копаница, излетало од коловозот. Возачот се...

Црна хроника 20.10.20 | 10:23

19-годишник со „бмв“ излетал на Стража, тешко е повреден

Вчеравечер околу 21.25 часот на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во близина на Стража, А.И.(19) од гостиварско Врањовце, управувајќи патничко возило „бмв“, со гостиварски...

Црна хроника 28.09.20 | 11:19

Доцна синоќа возило излета од пат, тешко повредена 17-годишна девојка

Ноќва во 02.15 часот било пријавено дека на регионалниот пат Мушев гроб- Кавадарци. патничко моторно возило „голф“ со неготински регистарски ознаки, управувано од А.Р.(20)...

Црна хроника 21.08.20 | 10:55

Гостиварец со „крајслер“ дивеел низ Прилеп, па излетал од пат

Едно лице е тешко повредено во сообраќајка што се случила вчеравечер во 20.15 часот на ул.„Карпалак“ во Прилеп. Како што соопшти МВР, патничко возило „крајслер неон“,...