Ознака: излекуван
Свет 14.09.20 | 15:15

Берлускони ја напушти болницата по битката со Ковид-19

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони ја напушти болницата во понеделникот откако целосно се опорави од Ковид-19, коментирајќи дека го преживеал „најопасниот...

Балкан 19.08.20 | 13:21

Косовскиот премиер излекуван од Ковид-19

Две недели откако му беше дијагностициран Ковид-19, косовскиот премиер Авдулах Хоти денеска имаше негативен тест, јави дописникот на МИА од Приштина. Веста за приштинските...

Здравје 09.04.20 | 22:29

Дебарскиот доктор Аголи се излекува: Не се уплашив и ја примав терапијата

Излекуваниот доктор од Дебар Арбен Аголи од Дебар во гостивање на ТВ 21 објасни дека успеал да го победи корона вирусот со смиреност и терапија. Многу смирено ја примив...

Калеидоскоп 08.04.20 | 17:48

Ѓорѓе Давид излезе од болница: Извојува победа во битката со коронавирусот!

Ѓорге Давид излезе од болница после лавовската борба со коронавирусот. Рокерот болницата ја напушти со заштитна маса на лицето, како и ракавици на рацете. За потсетување,...

Свет 26.03.20 | 17:32

101-годишник од италијанскиот град Римини го победи корона вирусот

Еден од најстарите пациенти заразени со вирусот Ковид-19, 101-годишен маж од италијанскиот град Римини, се опорави од вирусот, јавуваат денеска италијанските медиуми. Добрите...