Ознака: изгореници
Црна хроника 14.12.19 | 16:30

Експлозија на плинска боца во Тетово, 24-годишник се здобил со изгореници од четврти степен

24 -годишник со иницијали А.С се здоби со изгореници од четврти степен, во пожар кој избувна околу 11 часот во станот каде живеел на вториот кат од оваа висококатница во...

Калеидоскоп 05.08.19 | 21:03

Само еден час пливање и донесе вакви изгореници, апелира: Не си играјте со сонцето

Шеснаесетгодишната Британка Мејси Скваерс се здоби со опасни изгореници на семејниот одмор во Куба. Иако била намачкана со крема за сончање, тоа што пливала за време...

Семејство 02.08.19 | 22:58

Нов морничав предизвик кружи меѓу тинејџерите, децата завршуваат со страшни изгореници

Нов морничав предизвик се појави во Америка, а тоа е полевање и пиење на зовриена вода. Анџела Гут од Кентаки е уапсена откако не повикала итна помош за 11-годшното момче...

Здравје 26.05.19 | 08:28

Момчето со изгореници од струен удар сместено во болницата Пирогов

Момчето кое вчера се здоби со изгореници од струен удар сместено е во болницата Пирогов, во Софија, Република Бугарија, во сигурни раце на специјалист за детски изгореници,...

Здравје 25.05.19 | 15:23

Момчето со изгореници ќе се лекува во Софија

Момчето кое вчера се здоби со изгореници од струен удар, ќе се лекува во Софија, Бугарија, информираат од Министерството за здравство. Благодарение на потпишаниот Меморандум...

Здравје 25.05.19 | 12:09

Министерство за здравство: Се организира превоз за момчето со изгореници

Се организира превоз за момчето со изгореници и се прават напори во најбрзо можно време да биде пренесено на лекување во странство, соопшто Министерството за здравство. На...