Ознака: изгорен автомобил
Црна хроника 12.07.21 | 16:11

Изгорел автомобил во движење на „Смилчинска кривина“

Автомобил во движење се запалил и изгорел на магистралниот пак Куманово – Крива Паланка, на м.в. „Смилчинска кривина“. Пожарот се случил вчера пред 20 часот, кога било...

Црна хроника 21.06.21 | 16:32

Изгоре камион кај Струмица, нема повредени

Во близина на селото Добрашинци, кај Струмица денеска околу 13:30 часот изгоре камион. Предизвикана е материјална штета, повредени нема. Според информацијата од Територијалната...

Црна хроника 15.01.21 | 20:58

Изгоре голф во Грчец

Вчерана рано утрината изгорел автомобил марка „Голф“ во селтото Грчец. На 15.01.2021 во 03:20 часот било пријавено дека во с.Грчец, скопско, настанал пожар во патничко возило...

Црна хроника 23.12.20 | 08:42

Изгоре автомобил во Кавадарци

Патнички автомобил марка „Фиат пунто“ синоќа изгорел во Кавадарци. Од кавадаречката Територијална противпожарна единица за МИА информираат дека нема повредени. Веднаш...