Ознака: изборни листи
Македонија 14.03.20 | 10:30

Куновска за математиката на Заев: Не лаже, не…

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку социјалните мрежи повторно го коментира изборот на СДСМ за пратеничките листи на партијата и ветената полова...

Македонија 13.03.20 | 11:59

До ДИК доставени кандидатски листи од 15 коалиции и партии

До Државната изборна комисија до синоќа на полноќ кандидатски листи доставиле 15 коалиции и партии, најмногу од нив имаат доставено кандидатски листи за сите шест изборни...

Македонија 11.03.20 | 11:05

СДСМ нема капацитет и човечки потенцијал, не се способни за ништо друго освен за криминал

СДСМ со пратеничките листи не нуди ништо ново освен продолжение на политичката кариера на криминалната банда која е на власт веќе три години, се вели во денешното партиско...

Македонија 11.03.20 | 10:53

Силјановска и Дурловски натпартски ќе се борат за голема победа на ВМРО-ДПМНЕ

Откако ВМРО-ДПМНЕ ги објави изборните листи, она што прво паѓа во очи се двајцата натпартиски кандидати, Гордана Силјановска-Давкова и Игор Дурловски. Тие ќе бидат носители...

Македонија 11.03.20 | 10:22

Пандов: Одлични, победнички листи на ВМРО-ДПМНЕ

Одлични, победнички листи на ВМРО, коментира политичкиот аналитичар Александар Пандов, кој на кандидатите им посака избор и влез во што поголем број во Собранието на...

Македонија 11.03.20 | 09:25

Ѓорчев: Желба за успех до новите пратеници

Влатко Ѓорчев не се најде на новите изборни листи на ВМРО-ДПМНЕ, кои синоќа ги претстави претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Долгогодишниот пратеник, сепак,...

Македонија 10.03.20 | 14:02

Јанушев: СДСМ не се менува и настапува со стари и компромитирани кадри

СДСМ вчера ги престави пратеничките листи кои не се ништо друго, освен спас на политичката кариера на криминално рекетарската банда на чело со Заев, рече на денешната...

Македонија 10.03.20 | 11:27

Ги нема на листите: Заев ги пушти низ вода Ремeнски, Кирацовски, Сугарески, Локвенец…

Ако се погледнат имињата на кандидатите на изборните листи на СДСМ не може да не се забележи дека недостигаат неколку звучни имиња како меѓу министрите така и од пратениците...

Македонија 10.03.20 | 10:36

Сите се гледаат внатре: Иако ги промовираше, изборните листи на Заев не се конечни

СДСМ вчера со голема помпа ги промовираше изборните листи за изборите на 12 април. Но, еуфоријата спласна откако се прочитаа имињата на кандидатите во шесте изборни единици.   Иако...

Македонија 10.03.20 | 10:19

Куновска: Пет мажи и една жена, толку од приказната за еднаква застапеност на половите

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку социјалните мрежи го искоментира изборот на СДСМ за носителите на пратеничките листи на партијата. Од носители...

Македонија 09.03.20 | 11:29

Носителите на СДСМ со куп порази на избори, афери и скандали зад себе

Откако СДСМ откри кои ќе бидат дел од носителите на изборните листи станува јасно дека кај нив нема демократски капацитет за промени. Истите кадри кои се појавуваат...

Македонија 05.03.20 | 12:58

СДСМ в понеделник на Конгрес ќе ги дефинира изборните листи

В понеделник по Конгресот на СДСМ ќе бидат познати изборните листи за престојните предвремени парламентарни избори, закажани за 12 април. На огласот се пријавиле околу...

Твитови 19.10.19 | 20:03

Познати носителите на изборните листи на СДСМ

Носителите на @SDSMakedonija во 6те изборни единици на Македонија pic.twitter.com/MwJ6eLbHao — Демир (@Trollowsky) October 19, 2019