Ознака: избори сад
Свет 15.11.20 | 14:51

Трамп: Запрете го пребројувањето на гласовите во Џорџија

Претседателот на САД, Доналд Трамп, ги повика властите во Џорџија да запрат со рачното пребројување на гласачките ливчиња. Според првичните резултати, во Џорџија води...

Свет 14.11.20 | 16:51

Трамп тврди дека победил во Пенсилванија

Претседателот на САД, Доналд Трамп, тврди дека тој е победник на претседателските избори во Пенсилванија. Според неговата објава на твитер, немало можност да се видат...

Колумни 06.11.20 | 13:23

This is not America!

Васко Шутаров (Ред корпускули и ред лудило во воздухот)    Претседателските избори во САД се вистински празник за сите политички сладокусци. И овие први денови од ноември...

Свет 25.10.20 | 19:34

Обраќање на Томас Клингенстин, директор на бордот на конзервативниот американски институт Клермонт, инвеститор и писател

Имам три главни поенти. Прво, Трамп е вистинскиот човек за ова време. Не за сите времиња, можеби не и за повеќето времиња, но секако е совршен за ова време. Второ, Републиканците...