Ознака: избори 2020
Македонија 30.06.20 | 14:45

За Шекеринска не е важно од која националност ќе биде идниот премиер

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска во вечерашната дебатна емисија на ТВ 21 порача дека не е воопшто важно од која националност ќе биде идниот премиер на Македонија. Јас...

Македонија 29.06.20 | 22:14

Царовска се сретна со пензионерите од Аеродром и Центар

Носителката на листа на кандидати за пратеници на коалицијата „Можеме“ во Изборна единица 1, Мила Царовска вечерва се сретна со пензионерите од Аеродром и Центар. На...

Македонија 29.06.20 | 22:04

Мицкоски: По 15-ти јули, ќе ги засукаме ракавите да ја обновиме Македонија од пепелот кој политичките измамници го оставија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Куманово порача дека по победата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ започнува ера на...

Македонија 29.06.20 | 21:49

Мизрахи: Навистина тоа не беше само табла…јас само си го бранев семејството!

Семејството нема цена! Семејството не се продава! И да, навистина тоа не беше само табла…јас само си го бранев семејството!, напиша Рашела Мизрахи, која беше министерка...

Македонија 29.06.20 | 21:35

Заев од Гевгелија: Дојде време да носиме храбри одлуки

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа на пратеници од четвртата изборна единица, Зоран Заев денеска во стартот на втората недела од кампањата се обрати...

Македонија 29.06.20 | 20:41

Во живо Мицкоски и Мисајловски на средба со граѓаните во Куманово

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и носителот на листа во ИЕ2, Владо Мисајловски, по средбата со граѓаните во општина Ѓорче Петров, вечерва се во посета на општина...

Македонија 29.06.20 | 20:19

Мицкоски со ветување: Во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и Уставот ќе биде процесуиран

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Ѓорче Петров порача дека на 15-ти јули по доаѓање на обновата во Република Македонија ќе се стави крај на криминалците...

Македонија 29.06.20 | 20:04

Шекеринска: Во ек на пандемија покажавме дека знаеме да обезбедиме силна здравствена заштита

Носителката на кандидатската листа на коалицијата „Можеме“ во Петтата изборнаа единица и заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска во Дебар се...

Македонија 29.06.20 | 19:16

Лукаревска од Арачиново информираше за економската понуда од програмата “Можеме”

Носителката на пратеничката листа на Изборната Единица 2, од коалицијата “ Можеме”, Сања Лукаревска, денеска е во посета на општина Арачиново. Лукаревска информираше...

Македонија 29.06.20 | 18:44

Во живо од Ѓорче Петров: Претставување на изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе присуствува на претставување на програмата Обнова за Македонија и кандидатите за пратеници во 18:30 часот Ѓорче Петров. Претходно...

Македонија 29.06.20 | 17:39

Мицкоски: Заврши времето кога политичарите ќе бидат привилегирани, обновата значи и еднаквост спрема законот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 6, Дафина Стојаноска го посетија населеното место Јегуновце и остварија...

Економија 26.06.20 | 14:21

Николоски: Стоп за зелената мафија која дели пола-пола со Заеви

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во Изборната единица 4, Александар Николоски, порача дека по изборите на 15 јули, однонсо по поразот на Зоран Заев, парите на земјоделците...

Македонија 26.06.20 | 13:04

Мисајловски: СДСМ дрско ги излажа пензионерите, од ветувањата нема ништо

Владо Мисајловски, носителот во ИЕ 2 третиот ден од изборната кампања го започна со средба со пензионерите од Општина Бутел. Заедно со Мисајловски на средбата присуствуваа...

Македонија 26.06.20 | 10:16

ВМРО-ДПМНЕ предвидува изградба на четири нови клинички центри

ВМРО-ДПМНЕ предвидува изградба на четири нови Клинички центри. Лекарите и медицинските работници ќе добијат 20% повисоки плати, а специјализантите ќе имаат гарантирана...

Македонија 24.06.20 | 15:08

СДСМ и Заев одат на избори за да го довршат грабежот почнат од пред три години

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на денешната изјава на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за изборите. Од партијата велат дека Зоран Заев и СДСМ на овие избори одат со мисла како да...

Македонија 24.06.20 | 14:23

Заев од Струмица: Имаме економија која стои исправено пред налетот на кризата предизвикана од корона вирусот

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска од Струмица ја почнува кампањата на коалицијата „Можеме“. Тој во обраќање пред медиумите посочи дека поради заштитата на...

Македонија 24.06.20 | 13:04

Мисајловски: Гордо кренат насекаде, со исправена кичма ќе одам насекаде

Владо Мисајловски, носител на листата на ВМРО ДПМНЕ во изборната единица 2, првиот ден од изборната кампањата го почна со молитва од црквата Св. Петар и Павле во населбата...

Македонија 24.06.20 | 12:14

Следете ја во живо изјавата на Владо Мисајловски по посетата на Ѓорче Петров

Владо Мисајловски, носител на Изборна единица 2  ќе го посети Ѓорче Петров и ќе даде изјава за медиуми во 12:00 часот пред црквата Св. Петар и Павле.

Економија 24.06.20 | 10:52

ВМРО-ДПМНЕ најавува 25% поголеми плати за 4 години, царинска гилотиња и 8% рамен данок

Економијата е наш врвен приоритет, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение испратено утринава. Во него наведуваат дека имаат стратегија и програма за обнова на Македонија,...

Македонија 24.06.20 | 10:39

Михајловски: Не ја менувај државата, смени ја власта

Актерот Тони Михајловски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, денеска на својот фејсбук сподели видео под кое напиша: „Невидените успеси на Ѕета Ѕета. Да не се повтори....