Ознака: избегани
Црна хроника 19.03.20 | 12:17

Охриѓанец и двајца кумановци избегале од домашна самоизолација

Полицијата поднесе кривична пријава против 63-годишниот А.М. од Охрид заради непридржување на мерката за самоизолација. Полицајците констатирале дека пријавениот не...

Македонија 16.03.20 | 14:11

Лица со симтоми на коронавирус бегале низ прозор од медицинските екипи во Сингелиќ

Граѓани на скопско Сингелиќ, кои се вратиле од Италија, бегале низ прозор кога медицински екипи дошле да ги проверат по пријава од соседите. Mедицинарите ги чекале два...

Црна хроника 18.03.19 | 11:33

Избеганите тинејџери вратени дома

Двајцата малолетници за кои беше пријавено дека се оддалечиле своите домови во Велес, се пронајдени и вратени дома, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Како...

Црна хроника 12.03.19 | 15:57

Повторно избегаа момчето и девојката штитеници од две скопски установи

Денеска во Полициската станица Гази Баба, од СОС Детско Село било пријавено дека од установата се оддалечила М.С., нивна 16-годишна штитеничка која повеќе пати се оддалечувала...

Црна хроника 02.03.19 | 12:32

Девојка и момче пронајдени откако биле пријавени за избегани

Две млади лица се пронајдени ноќва, отако и двајцата во полиција биле пријавени дека ги напуштиле инсистуциите во кои се згрижени. Околу полноќ пронајдена и вратена...