Ознака: ивент
Македонија 13.04.21 | 14:18

Додека од ивент индустријата бараат помош, Забрчанец си игра мајтап: Пари има, инвент индустријата само треба да конкурира за грантови

Претставниците на Ивент индустријата и денеска протестираат пред Влада, барајќи државата да им помогне во оваа ковид криза. За жал и денес продолжуваме пред Влада од...

Македонија 13.04.21 | 11:42

Ивент индустрија: Не сме државен непријател, туку компании кои се најмалку поддржани

Компаниите за организирање настани и денеска од 12 часот излегуваат на протест пред Владата. Од Асоцијација на Ивент Индустрија ИВАП велат дека најмалку што очекувале...

Економија 12.04.21 | 20:58

Битиќи: Директна финансика поддршка за „ивент“ индустријата за организирање настани од јавен интерес

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи вели дека Владата обезбедила средства за организација на поголем број настани од јавен интерес, за чија реализација...

Македонија 01.03.21 | 13:38

„ПОМЕН – една година тишина!“: Ивент индустријата со опремата протестираше пред Влада

Со кутии во кои е спакувана опремата, наредени долж булеварот „Илинден“ пред Владата, компаниите од ивент индустријата денеска симболично го одбележаа „поменот“...

Економија 26.02.21 | 10:42

Помен – една година тишина: Ивент компаниите в понеделник на собир ќе побараат од Владата да им помогне

Под мотото „ПОМЕН – една година тишина!“, по повод точно една година од забраната за одржување на јавни настани, заради Ковид пандемијата, в понеделник точно на пладне...

Економија 10.06.20 | 21:13

Владата да го слушне нашиот глас, да почнеме со работа, бараат организаторите на настани

Асоцијацијата Ивент индустрија ИВАП денеска преку соопштение испрати апел до Владата да се слушне нивниот глас и веднаш да се отпочнат разговори за релаксација на...