Ознака: ивап
Економија 17.04.21 | 16:28

Протестите во мирување, Битиќи им вети јавен повик од 1 милион евра на организаторите на настани

На барање на организаторите на настани, преку претставници на Асоцијацијата на ивент индустри, денеска се одржа средба со вицепремиерот за економски прашања Фатмир...

Економија 08.04.21 | 17:18

ИВАП: До сега бевме тивки, но не натераа да станеме гласни! Од понеделник излегуваме на улица

Од понеделник излегуваме на улица. До сега бевме тивки, но не натераа да станеме гласни! Ќе останеме на улица се додека не ја добиеме помошта што ја бараме и која ја заслужуваме,...

Економија 24.03.21 | 15:23

Или средба до 29 март или ќе бараме решенија на радикален начин: Организаторите на настани ѝ дадоа рок на Владата

Асоцијацијата на организатори на настани (ИВАП) денеска преку соопштение до медиумите јавно се пожали дека се доведени во крајно незавидна и тешка состојба, а помош...