Ознака: иванка трамп
Свет 21.01.22 | 08:33

И убавата Иванка ќе сведочи за нападот во Капитол Хил

Поткомитет на Претставничкиот дом на САД што го истражува насилниот упад во американскиот Конгрес на почетокот на јануари 2021 година побара од Иванка Трамп, ќерката...

Свет 03.01.22 | 20:25

Иванка и Доналд Трамп повикани на распит

Јавната обвинителка на Њујорк повика на испитување уште две од децата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Доналд Трамп помладиот и Иванка Трамп, како...

Свет 22.01.21 | 21:19

Иванка Трапм се пресели во луксузен апартман на Мајами

Иванка Трамп, ќерката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, и нејзиниот сопруг Џаред Кушнер го напуштија Вашингтон и заминаа во Мајами каде рентаат...

Свет 12.01.21 | 15:52

Ќерката контра таткото: Иванка Трамп, сепак, ќе оди на инаугурацијата на Бајден

Ќерката на американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп, Иванка Трамп планира да дојде на инаугурацијата на Џо Бајден и се претпоставува дека тоа го прави...

Балкан 25.09.19 | 10:25

Иванка без градник застана пред Дачиќ: Сите гледаа во нејзините гради, а Ивица не ги заблежал!

Фотографијата на ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка и шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ стана планетарен хит. Сите зборуваат за тоа...

Балкан 24.09.19 | 12:45

Без градник храбро пред Дачиќ: Фотографијата од ракувањето со Иванка Трамп, стана хит на интернет

Фотографијата од министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ и ќерката на американскиот претседател, Иванка Трамп стана вистински хит на социјалните мрежи. Дачиќ...

Свет 18.04.19 | 11:12

Иванка Трамп одби да работи во Светска банка

Иванка Трамп, виш советник на нејзиниот татко, американскиот претседател Доналд Трамп, одби да работи во Светска банка, бидејќи е задоволна од актуелната улога што ја...

Свет 13.04.19 | 14:29

Трамп: Ако сака, Иванка може да стане претседателка на САД

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека неговата најстара ќерка Иванка потенцијално би можела да тргне по неговите стапки и да се кандидира за шеф на државата. –...

Свет 12.01.19 | 10:38

Амбициите на Иванка Трамп водат кон престолот на Светска банка

Иванка Трамп, ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп и поранешната амбасадорка на САД во ОН Ники Нејли се меѓу кандидатите за функцијата претседател на Светска...