Ознака: Иван Јорданов
Македонија 01.03.21 | 19:09

Јорданов: Власта го одби и предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за електронски попис, тоа отвора дополнителен сомнеж за самата операција

Да не оставиме впечаток дека ние ги кочиме процесите во Република Македонија и дека ние само нудиме критика, дадовме предлог до власта, за тоа што објективно Македонија...

Македонија 04.02.21 | 20:34

Јорданов: ВМРО-ДПМНЕ во интерес на граѓаните ја дава поддршката на клучните закони, но власта ниту еден предлог нема прифатено

Секогаш кога станувало збор како да се помогне на компаниите и на стопанството, ВМРО-ДПМНЕ е партија која што во Комисиите давала свои предлози, дали преку амандмани,...

Македонија 23.01.21 | 13:25

Јорданов: Не држи членот од законот за попис кој вели дека било кое блиско лице може да дава матични броеви за попишување, можни се злоупотреби

Начинот на кој се вели дека ќе се попишува населението, ќе се даваат податоци од лица кои не се во сродство, односно не се во роднинска врска од прво колено, родител, мајка,...

Македонија 20.12.20 | 14:58

Јорданов: Оваа влада не е реформска туку криминална и расипничка

Денес од собраниска седница се обрати и пратеникот Иван Јорданов од редовите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“. Јорданов...

Македонија 18.12.20 | 15:42

Јорданов за кластер Штип: Кој ќе одговара за вашата неодговорност?

По веста дека само неколку дена по одржувањето на локалните избори во Штип, позитивнен на ковид-19 е вицепремиерот Љупчо Николовски, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов...

Македонија 17.12.20 | 11:31

Со парите од изборите можевте да ја завршите болницата – Филипче „свечено“ пречекан во Штип

Со транспаренти на кои се бара одговорност за смртта на пациентите и потсетување дека со парите од локалните избори можеше да се изгради долговетуваниот клинички центар,...

Македонија 15.12.20 | 13:27

За новиот градоначалник на Штип не важат мерки и препораки: Сашко танцува со короната

ТАНЦУВАЊЕ СО КОРОНА ‼️ Додека музичарите една година седат дома без приход, угостителите со ограничено време за работа, бележат рекордни загуби, Сашко танцува со корона. #НикојНиштоНеНиМоже #ЗаНасЗаконНеВажи,...

Македонија 13.12.20 | 20:54

Јорданов: Штип беше сведок на мафијашки избори за спас на Заев

Денес цел Штип беше сведок на мафијашки избори организирани од Зоран Заев, и двоецот Бочварски и Сашко Николов, рече на прес-конференција Иван Јорданов, пратеник на...

Економија 05.12.20 | 15:58

Дали знаете дека Баргала, која е поврзана со вашиот кандидат, исплати плата од 2 денари?

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов од Штип денеска јавно на настан на Зоран Заев во општина Штип му постави неколку прашања на кои Заев немаше одговор. Прво со кој...

Македонија 02.12.20 | 17:08

Јорданов: Оставка на Заев, доста со понижувањата

Иван Јорданов пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешното свое обраќање на протестот кој се одржа пред МНР под мотото „Оставка за Заев, слобода за народот“ побара оставка од...

Македонија 18.11.20 | 14:47

Филипче: Не е точно дека директорот на штипската болница самиот на себе ќе си врши надзор

Министерот за здравство, Венко Филипче на Фејсбук напиша дека се лага тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека директорот на штипската болница, Ален Георгијев самиот на себе ќе...

Македонија 18.11.20 | 13:32

Директорот на Клиниката сам на себе треба да си констатира неодговорност

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Штип Иван Јорданов на прес-конференција обвини дека министерот за здравство Венко Филипче спроведува операција на заташкување на случајот...

Македонија 16.11.20 | 16:25

Јорданов побара оставки од Филиче и од Георгијев: Поважни ви се изборите отколку здравјето на штипјани!

Иван Јорданов, пратеникот на ВМРО ДПМНЕ од Штип побара оставки од министерот за здравство Венко Филипче и од директорот на болницата д-р Ален Георгијев бидејќи, според...

Здравје 16.11.20 | 13:13

Личната загуба на Михаела е колективна трагедија: Јорданов предупреди, а знае и Филипче – во Штипската болница се умира за кислород

Многу добро се знае дека во ковид-центарот во Штипската болница нема кислород. Тоа го знаат штипјани, пациенти кои минале низ голготата, но и семејства кои загубиле близок...

Македонија 11.11.20 | 23:32

Јорданов: Во корона криза има и корона профитери, а тоа се луѓе на поранешниот градоначалник на Штип

ВМРО-ДПМНЕ води непосредна кампања, а во вакви услови на корона криза нема никакви услови за избори, рече Иван Јорданов, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување...

Македонија 09.11.20 | 22:47

Штип два дена без вода за пиење среде корона

Иван Јорданов, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“ вечерва гостуваше во емисија на „ТВ Стар“ каде што посочи дека незамисливо...

Македонија 22.10.20 | 11:30

Јорданов: Власта ги одби амандманите за обезбедување 40 илјади компјутери за учениците кои немаат и за зголемување на здравствените капацитети

Поднесовме амандмани со кои бараме од Владата да го реализира она што го ветила пред граѓаните во неколку изборни циклуси. Затоа што најчесто предложените амандмани...

Македонија 16.10.20 | 20:04

Јорданов: Идниот градоначалник на Штип треба да биде сервис на граѓаните и да има мотивација да го развие градот

Иван Јорданов, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување зборуваше за локалните избори кои треба да се одржат на 13 декември во Штип каде посочи дека идниот градоначалник...

Македонија 29.08.20 | 19:58

Јорданов: Оваа Титаник влада на елитизам и глумење сила за кратко ќе ја потопи народот

Пратеникот Иван Јорданов од ВМРО-ДПМНЕ, на денешната собраниска седница ја спореди новата влада со бродот Титаник. Овој предлог за влада слободно може да се нарече Титаник...

Македонија 11.05.20 | 12:54

Објавен тендер кој може да го добие само Жути

Она за кое пред неколку дена предупредив на прес, дека се спрема криминален тендер, денес триаголникот Филипче – Клиничка Болница Штип – Жути, почна да го реализира...