Ознака: Иван Јорданов
Македонија 22.08.21 | 21:04

Јорданов: Ќе склучиме коалиција со народот и ќе бидеме нивен сервис

Штип на 17 октомври ќе испорача победа и промена, затоа што Штип е предвесник на промените. Вечерва овде го гледам ВМРО во измнативе 30 години, силно, сплотено, спремно...

Македонија 22.08.21 | 20:58

Народот е длабоко разочаран од политичарите, локалните избори мора да го променат тоа!

Штип се развиваше, Штип се градеше до пред 4 години, зошто го имаше Илчо Захариев. Но и како што тој самиот ми кажа на една од нашите чести средби, вели светот останува...

Македонија 22.08.21 | 20:40

Десет заповеди за ново поглавје од развојот на Македонија

Доста беше!, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Штип. Тој на Иван Јорданов, кандидатот за градоначалник на Штип му нагласи што треба да промени оваа генерација...

Македонија 21.08.21 | 12:00

Јорданов до Николов: Ниту ја направивте клиничката болница во Штип, ниту модуларната ја опремивте целосно

Ги повикувам сите да се вакцинираат, но не може власта да воведува мерки со кои го ограничува правото на избор, не може да воведуваат мерки со кои го дели народот, вели...

Македонија 16.08.21 | 01:16

Иван Јорданов кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Штип

Кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Штип ќе биде актуелниот пратеник, Иван Јорданов. како што пишува поратлот „Брегалнички.мк“, Јорданов ја добил довербата...

Македонија 28.07.21 | 20:44

Јорданов: Кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт во Штип, градот се развива, за разлика од сега

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов во вечерашното гостување во емисијата „Жешко политичко лето“ на Канал 5 телевизија, одговарајќи на прашање дали е познат кандидатот...

Македонија 26.07.21 | 21:45

Јорданов: Клиничката болница во Штип петта година по ред стои недовршена, што треба да се случи за Заев да ја доизгради?

Ова зад мене е недовршената Клиничка болница во Штип, која што 5-та година е во застој. Се прашувам колку човечки животи треба да згаснат, колку корона бранови треба да...

Економија 28.06.21 | 22:22

Штип е приватизиран од неколку фамилии олигарси на власт, граѓаните мора да се спротивстават на таквото владеење на СДСМ

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов, вечерва во „Што не е јасно„ во Алфа телевизија, истакна дека градот Штип од каде што доаѓа е приватизиран од неколку...

Економија 28.06.21 | 20:46

Јорданов: Власта во Штип дозволи да се исплати плата на вработени во нето износ од само два денари

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов, вечерва во „Што не е јасно„ во Алфа телевизија, истакна дека властите во Штип дозволиле да им се исплати плата на...

Економија 22.06.21 | 23:27

Каде се трошат парите на граѓаните од Штип – асфалтот се распаѓа неколку месеци по поставувањето

Ова е пристапниот пат кој што води до модуларната болница во Штип. Поставен пред само месец дена во должина од неколку десетици метри и во вредност од 700.000 денари, народни...

Македонија 01.06.21 | 18:57

Јорданов: СДСМ во Штип не исполнија ни 30 отсто од предизборните ветувања

Во Општина Штип, дури двајца градоначалници треба да одговараат за изборна измама, изјави Иван Јорданов, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ. Градоначалничкиот мандат едвај го поминаа...

Македонија 19.05.21 | 21:32

Јорданов: Власта постојано се задолжува, а нема стратегија како ќе ги враќа парите

Тоа што ги засега сите граѓани е економската и здравствената криза. Економската криза се чувствува веќе подолг период, а јас жалам што е се чувствува и во наредниот период...

Македонија 12.05.21 | 09:45

Јорданов поднесе кривична пријава против градоначалникот на Штип поради зонското паркирање

Како што најавивме, денес поднесуваме пријава против СВР Штип, отсек економски криминал за основано сомнение за извршено влијание и сторен криминал од страна на градоначалникот...

Црна хроника 11.05.21 | 13:40

Kривична пријава против градоначалникот на Штип за набавка на систем за зонско паркирање од 3.5 милиони денари

Пратеникот од ВМРО-ДПММНЕ Иван Јорданов поднесе кривична пријава против градоначалникот на Штип за основано сомнение за извршено влијание и сторен криминалпри неодамнешното...

Македонија 21.03.21 | 14:40

Македонија ќе ги надживее овие јаничари кои ја парчосуваат Македонија

Денес сме овде да дадеме морална поддршка на нашите браќа патриотите, да им порачаме да истраат во борбата затоа што ќе изгрее сонцето на слободата. Македонија ќе ги...

Македонија 01.03.21 | 19:09

Јорданов: Власта го одби и предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за електронски попис, тоа отвора дополнителен сомнеж за самата операција

Да не оставиме впечаток дека ние ги кочиме процесите во Република Македонија и дека ние само нудиме критика, дадовме предлог до власта, за тоа што објективно Македонија...

Македонија 04.02.21 | 20:34

Јорданов: ВМРО-ДПМНЕ во интерес на граѓаните ја дава поддршката на клучните закони, но власта ниту еден предлог нема прифатено

Секогаш кога станувало збор како да се помогне на компаниите и на стопанството, ВМРО-ДПМНЕ е партија која што во Комисиите давала свои предлози, дали преку амандмани,...

Македонија 23.01.21 | 13:25

Јорданов: Не држи членот од законот за попис кој вели дека било кое блиско лице може да дава матични броеви за попишување, можни се злоупотреби

Начинот на кој се вели дека ќе се попишува населението, ќе се даваат податоци од лица кои не се во сродство, односно не се во роднинска врска од прво колено, родител, мајка,...

Македонија 20.12.20 | 14:58

Јорданов: Оваа влада не е реформска туку криминална и расипничка

Денес од собраниска седница се обрати и пратеникот Иван Јорданов од редовите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“. Јорданов...

Македонија 18.12.20 | 15:42

Јорданов за кластер Штип: Кој ќе одговара за вашата неодговорност?

По веста дека само неколку дена по одржувањето на локалните избори во Штип, позитивнен на ковид-19 е вицепремиерот Љупчо Николовски, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов...