Ознака: Иван и Милан
Македонија 18.11.21 | 10:45

Дувњак: Нема разлика дали некој убил со нож или поминал на полна линија, а со вакви пресуди се дава впечаток дека човечкиот живот е безвреден

Постојано се повторува при тешки сообраќајни несреќи судството да не реагира соодветно и да изрекува преблаги казни за извршителите, а семејствата се чувствуваат онеправдано. Првата...

Црна хроника 16.11.21 | 15:18

Полицијата ги избрка сведоците, а корумпираноста на судијата е исто причина за условната казна, смета таткото на тешко повредената Сташа

Искрено сожалувам со Антонио Ангелоски кој лани во август ја предизвика сообраќајната несреќа на патот Охрид-Свети Наум. Тој за цел живот е осуден, на совест ќе носи...

Македонија 15.11.21 | 11:22

Сташа Божиновска до судијата Мартиноски: Бојан, каква ти е совеста? Ни ги уби по вторпат другарите, и заедно со нив нивните фамилии и нас

Во потресно сведоштво за трагедијата која ги погоди петте фамилии од Битола минатиот август, во која загинаа двајца млади, а со тешки повреди од кои и дененес трпат последици...

Црна хроника 14.11.21 | 17:27

Мојот син е по вторпат убиен, еднаш од несовесниот возач, сега од судијата, вели таткото на загинатиот Иван

„На обвинетиот му се изрекува УСЛОВНА ОСУДА со која му се утврдува казна затвор во траење од две години и истовремено се определува дека утврдената казна нема да се...

Црна хроника 14.11.21 | 17:04

Taсевски: Дали има некој одговорен и го гледа овој башибозук, ова исмевање со правдата?

Јавноста остро реагира на пресудата – условна казна, за несреќата на излезот од Охрид, во која минатиот август загинаа двајца млади битолчани, а тешко беа повредени...

Црна хроника 14.11.21 | 16:34

Условна казна доби мажот кој лани усмрти две, а тешко повреди три лица – пријателите и семејството бараат правда

Семејствата и пријателите на младите битолчани кои лани загинаа во тешката сообраќајна несреќа на излезот од Охрид, бараат правда по првичната пресуда со која сторителот...