Ознака: исус христос
Калеидоскоп 23.11.20 | 23:00

Пронајдена куќата на Исус, во која живеел како дете

Британскиот археолог Кен Дарк од Универзитетот Рединг тврди дека ја пронашол куќата во која Исус Христос го минал детството. Според него, куќата се наоѓа во Назарет,...

Свет 16.10.20 | 21:17

Трамп: Само Исус е попознат од мене

Американскиот претседател Доналд Трамп, за време на предизборен митинг во Северна Каролина рече по популарност е на второ место, зад Исус Христос. Видеото од говорот...

Балкан 04.10.19 | 09:28

Викаше „Јас сум Исус!“ и трчаше: Марко ја убил мајка си зошто кренале кредит за свадбата на сестра му

Дваесет и осумгодишниот Марко П. е мажот кој вчера во семејната куќа во гратчето Богатич во Србија со голи раце во неколку удари ја усмртил својата мајка и претепал баба...

Свет 21.04.19 | 19:01

Статуата на Исус Христос испрскана со крв сведоштво за масакрот во Шри Ланка

Пораки на сочувство и поддршка за семејствата на настраданите и за повредените стигнуваат од целиот свет . Во последните неколку часа се споделува фотографијата на...