Ознака: испраќање
Ракомет 09.06.22 | 11:14

Кралско испраќање за Кире Лазаров

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кире Лазаров го одигра последниот натпревар пред навивачите на Нант, а тие на незаборавен начин го испратија во пензија,...

Музика 26.01.22 | 09:51

Испраќање на Аки Рахимовски денес на плоштадот Македонија

Денес, 26 јануари, пред неговиот погреб во Загреб, Скопје ќе го испрати својот сограѓанин и пријател, легендарниот фронтмен на групата „Парни ваљак“ и најдобриот рок-вокалист...

Фудбал 08.06.21 | 10:55

Заев на аеродром ги испрати фудбалерите за ЕП

Зоран Заев, премиерот на Македонија, облечен со дрес број 10 на скопскиот аеродром ги пречека македонските фудбалски репрезентативци кои заминаа за Букурешт, на дебитанскиот...

Ракомет 26.11.20 | 13:59

Илјадници Аргентинци се збогуваат со Марадона, ја урнале заштитната ограда за да стасаат до ковчегот

Неколку илјади Аргентинци се собрале пред Претседателската палата во Буенос Аирес за да се простат од Диего Марадона. Ковчегот со телото на Марадона е изложено за јавноста,...