Ознака: испитување
Здравје 31.03.20 | 21:00

Филипче: Двојно зголемен капацитетот на пунктовите за тестирање во Скопје, до крај на неделата во функција ќе биде и мобилната болница до Инфективната клиника

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска, на редовната прес-конференција за состојбата со коронавирус во земјава, информираше дека се потврдени 44 нови случаи...

Македонија 16.10.19 | 12:54

Само за секој шести млад човек во земјава се прифатливи предбрачните сексуални односи

Секој осми млад човек во Македонија не би простил прељуба во бракот, речиси за секој шести се прифатливи предбрачни сексуални односи, додека една четвртина од младите...

Балкан 14.10.19 | 12:51

Половина од Грците задоволни од работата на владата во првите три месеци од мандатот

Секој втор Грк, односно 50 проценти од анкетираните се многу (17,5 отсто) или доста (32,5 отсто) задоволни од целокупната политика на грчката влада во првите три месеци од...