Ознака: Исламска држава
Свет 21.04.19 | 09:36

Имам од Македонија протеран од Италија поради тероризам

Имамот Зејнулах Садики (31) ќе биде протеран од Италија поради исламски радикализам, дознава 24 Инфо. Според обвинението, тој премногу долго ја злоупотребувал својата...

Свет 19.03.19 | 12:54

Исламска држава: Ќе има ново крвопролевање по масакрот во џамиите во Нов Зеланд

Водачот на терористичката организација Исламска држава ги повика екстремистите и следбениците да се „одмаздат“ по пукањето во џамиите на Нов Зеланд. Еден од водачите...

Свет 09.03.19 | 14:00

Џихадистки малтретираат жени во бегалските кампови: Им се закануваат на децата, им ги палат шаторите и ги викаат невернички

Припадничките на Исламската држава пристигнати од бројни земји од странство во таканаречениот Калифат, ги напаѓале другите жени во бегалските кампови затоа што ги...

Свет 04.12.18 | 21:50

Џихадистите се закануваат со напади во Њујорк за Нова година: 1 јануари е „ден на одмаздата“

Мeдиумската група која ја поддржува „Исламска држава“ се закани дека ќе нападнат со снајпери и пакети-бомби во Њујорк во текот на новогодишните празници. На блогот...