Ознака: искуство
Семејство 11.02.21 | 13:29

Снежана се породи дома со „мала помош од тато“: Сè што имав во мојата глава беше да чекам силни болки

Храбрата Снежана е само една од мајките кои ги споделија своите искуства од породувањето на порталот за мајки „Јумама“, а нејзината приказна ја прави несекојдневна...

Естрада 12.01.21 | 12:35

Kaко повторно да се родив: Елена Петреска за двете недели кои со ковид-19 ги поминана Инфективна

Пејачката Елена Петреска по две недели поминати во борба со ковид-19 на Инфективната клиника е дома, а за нејзиното помошта околу нејзиното искуство со вирусот јавно...

Македонија 23.11.20 | 09:08

Пациенти со часови седат во возилата на Брза помош, нема кревети за да се сместат

Оставени сме да се снаоѓаме сами, вели ќерка на дијабетичар, кој иако е позитивен на ковид-19 и 12 дена има висока температура, за него место во македонските болници нема....

Здравје 20.11.20 | 14:33

На клиника ко пред банка: Постари луѓе едвај дишат, припаѓаат со симтоми, обезбедувањето за жива глава не ги пушта внатре!

Пациентите и семејствата кои веќе се соочиле со коронавирусот и македонското здравство, сè погласно ја споделуваат вистинската слика на ситуацијата во моментов. Скоро...

Патувања 28.06.20 | 22:03

Келнерот нè избрка кога слушна на кој јазик зборуваме, вели разочарана туристка во Грција

Она што Јулијана го преживеала на грчка плажа денеска ги разгори коментарите на социјалните мрежи. Лошото искуство со келнерот оваа Србинка го сподели на групата „Live...

Здравје 24.06.20 | 22:30

Вирусот кај нас го гледам како динамит фрлен во мочуриште, кој ги извади на површина сите застојани слоеви

Здраво на сите! Јас сум позитивна на Ковид-19. Припаѓам на заразените од „втора генерација“. На неколку наврати решавав да напишам збор – два за ситуацијава во која се...