Ознака: искра коровешовска
Македонија 31.05.21 | 10:39

Коровешовска: Ви беше страв од вистинските прашања до Радев и Пендаровски што „Алфа“ ќе ги поставеше, па едноставно не поканивте наш новинар во Рим

За посетата на папата на македонскиот претседател во Рим, во медиумската делегација, заедно со Пендаровски беа поканети сите наcионални телевизии, освен „Алфа“, отенцираше...

Македонија 13.01.20 | 15:52

Јордановска и Коровешовска го пријавија Јакимовски во МВР

Новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска поднесоа пријава во МВР против државниот службеник во Централен регистер, Емил Јакимовски, за навредување и закани...

Економија 13.01.20 | 09:23

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска Јанковски донесе Решение за престанок на работниот однос на лицето Емил Јакимовски поради, како што соопштија...

Македонија 12.01.20 | 21:04

Чулев ги осуди заканите до новинарките, случаите утре ќе бидат пријавени во СВР Скопје

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска лично контактирал со новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска кои добивале закани од Емил Јакимовски, вработен...

Калеидоскоп 06.09.19 | 21:52

Искра Коровешовска нов главен уредник на ТВ Алфа

Искра Коровешовска преку Фејсбук соопшти дека е новиот главен уредник на ТВ Алфа. –Од денеска мојата улога е одговорноста за вестите на Алфа телевизија. Главна да, но...