Ознака: исклучување
Свет 08.08.22 | 20:47

Одбиено барањето за исклучување на Шредер од СПД

Социјалдемократската партија на Германија (СПД) одби да го исклучи  поранешниот канцелар Герхард Шредер од партијата, поради блиски врски со рускиот енергетски сектор...

Скопје 26.12.21 | 09:37

Стана секојдневие: Денеска без струја семафорите кај Џамбо и делови од Центар

Од ЕВН Македонија АД известуваaт дека денеска ( недела ), без електрична енергија ќе останат: Во периодот од 08:00 до 12:00 часот, корисниците од – КЕЈ 13-ти Ноември, делот кај...

Македонија 04.09.21 | 10:12

Заев: Секој независен кандидат од СДСМ ќе биде исклучен од партијата

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев потврди дека освен за Максим Димитриевски и за секој кој собра потписи за независен кандидат за градоначалник на Куманово, а е од...

Економија 22.06.20 | 10:36

ССМ: Кабелските оператори правата да ги бараат институционално, а не на грбот на корисниците

Сојузот на стопански комори на Македонија се обраќа во знак на револт како резултат на исклучувањето на програмите од страна на операторите кои се обврзани со договори...

Вести 21.06.20 | 21:17

Македонската медиумска асоцијација запрепастени од денешниот потег на кабелските оператори

Самоволие и тешко кривично дело е вечерашниот едночасовен прекин на емитувањето на ТВ програмите од страна на кабелските оператори, смета Македонската медиумска асоцијација...

Македонија 21.06.20 | 19:46

Манчевски: Операторите незаконски ги исклучија ТВ-каналите, следуваат казни

Откако кабелските оператори во земјава ја реализираа својата закана за исклучување на телевизиските канали, со своја реакција на Фејсбук се јави министерот за информатичко...

Економија 31.03.20 | 12:00

Додека трае кризата да нема исклучувања поради неплатени сметки, препорачуваат од Регулаторната комисија

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги информира дека останува во сила препораката до компаниите кои што се вршители на енергетски дејности, како и до јавните...