Ознака: искасана
Црна хроника 10.08.20 | 11:12

Домашни миленици искасале жена во Велес

Вчера во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Ѓоре Шоптрајанов“ во Велес О.Т.(62) била касната од две кучиња. Според пријавата, не станува збор за скитнници, туку за домашни...

Црна хроника 07.12.19 | 11:01

Девојче искасано од куче скитник во уличишен двор

Девојче било искасано од куче скитник во уличишниот двор. Како што соопштува МВР, вчера Г.Ј.(34) од с.Биљановце, кумановско, пријавил дека околу 09.20 часот во дворно место...

Црна хроника 28.10.19 | 11:11

Девојче искасано од куче скитник

Девојче е повредено во уште еден напад на куче скитник. Како што соопшти МВР, вчера во Полициската станица Драчево, А.Б.(32) од с.Батинци, скопско, пријавила дека во с.Батинци...

Црна хроника 12.03.19 | 15:41

12-годишно девојче последна жртва на скопските кучиња-скитници

Во Полициската станица Аеродром, Б.Д.(47) од Скопје пријавил дека во неделата околу 12.00 часот на булевар „Србија“ неговата 12-годишна ќерка била касната од куче скитник...

Балкан 02.03.19 | 13:20

Синот само останал пред врата да плаче: Куче до смрт искасало жена

Една жена почина, а друга е тешко повредена откако утрово околу осум часот биле нападнати од куче од расата стафорд во Панчево, Србија. Починатата жена е мајка на сопственикот...