Ознака: исидора бјелица
Естрада 20.01.21 | 15:40

Семејството ја прослави првата слава без Исидора Блелица

Семејствотото на писателката Исидора Бјелица вчера имаше слава Св.Јовам.Но немаа многу причини за радост бидејќи за прват меѓу нив не беше Исидора. Најтажен беше синот...

Естрада 13.09.20 | 19:06

Синот Лав стана пратеник: Исидора Бјелица последните денови од животот ги минала во Охрид

Се навршија 40 денови од смртта на српската писателка Исидора Бјелица. Многу нејзини пријатели дојдоа да и оддадат почит, а синот Лав Пајкиќ е неутешен.Тој раскажа за...

Естрада 13.08.20 | 11:57

Чекавме да заспие па одевме да се исплачеме: Синот и пријателката на писателката ги опишаа нејзините последни денови

Писателката Исидора Бјелица имала тешки моменти пред нејзината смрт, раскажуваат синот Лав и пријателката Пајкиќ. Тие велат кога ја посетувале во болница чекале да...

Естрада 09.08.20 | 10:50

Тага во бело: Kој дојде на погребот на Исидора Блејица

Стотици нејзини обожаватели и роднини се собраа на погребот на писателката Исидора Бјелица.И покрај строгите мерки поради короната, и оддадоа чест на омилената на Балканот...

Калеидоскоп 06.08.20 | 20:44

Исидора Бјелица во Охрид ги поминала последните денови

Познатата српса писателка Исидора Бјелица вчера на 52 години почина во Белград, по неколкугодишна борба со ракот. Писателката починала во станот на нејзините родители...

Калеидоскоп 06.08.20 | 10:49

Исидора Бјелица имала во телото 77 метастази

Познатата српска писателка Исидора Бјелица почина вчера на 52-годишна возраст, по тешка борба со ракот на јајниците. Исидора секогаш зборуваше отворено за борбата против...

Култура 05.08.20 | 19:57

Почина Исидора Бјелица

Познатата српска писателка Исидора Бјелица денеска почина во домот на своите родители во Нов Белград, објавија српските медиуми. Педесет и двегодишната Бјелица се...