Ознака: исчезнато лице
Црна хроника 01.10.20 | 22:33

Исчезна 22-годишно момче од Аеродром

Вчера во 18.00 часот во Полициската станица Аеродром, С.С.(56) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот син М.С.(22). Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на...

Црна хроника 13.08.20 | 14:57

Исчезнатиот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче пронајден жив, не се знае што точно се случило

Утринава околу 6:30 часот е најден жив 62-годишниот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче, кој вчера беше пријавен за исчезнат од неговиот брат. Ѓорѓи бил најден долж железничката пруга...

Црна хроника 09.08.20 | 18:05

Споделувајте: Се бара Илија, исчезнат во Битола

На социјлните мрежи е споделен апел за помош и било каква информација за исчезнат човек. Како што е наведено, се работи за постар човек по име Илија, кој најчесто се движи...

Црна хроника 15.05.20 | 11:14

ДЗС ја продолжува потрагата по исчезнатото лице на Пелистер

Тимот на Дирекцијата за заштита и спасување за спасување од планина, од рано изутринава ја продолжи потрагата по лицето на планината Пелистер, кое се води како исчезнато...

Црна хроника 13.05.20 | 17:04

Семејството трага по Димитар Филиповски

Семејството на 83-годишниот скопјанец Димитар Филиповски побара помош од јавноста за било каква информација каде би можел да биде. Како што објавија на социјалните мрежи,...

Црна хроника 10.05.20 | 14:50

Исчезна 33 годишен охриѓанец, семејството бара помош

33 годишниот Зекирија Хасан последен пат е виден на  8.5.2020  во 21 часот кога бил кај неговата баба во Даљан. Од тогаш му се губи секаква трага. Семејството и пријателите...

Црна хроника 08.05.20 | 10:40

Веќе 10 дена нема траг од 35-годишен кавадарец

Во полициската станица во Кавадарци вчера 38-годишна жителка од село во кавадаречко пријавила дека нејзиниот 35-годишен брат кој живеел во Кавадарци исчезнал на 28 април. Од...

Црна хроника 02.10.19 | 18:15

Исчезнат е Иван Пејовски – Јоше, семејството бара помош

Осумдесетгодишниот Иван Пејовски – Јоше денеска исечзнал, а семејсвото и пријателите бараат помош за негово брзо пронаоѓање. Тие апелираат оние кои ќе го забелжат...

Црна хроника 31.08.19 | 16:14

Скопјанец си ја бара 15-годишната ќерка, веќе неколку пати ја враќале дома

Вчера попладне во СВР Скопје Џ.А. (50) од Скопје пријавил дека од домот заминала неговата ќерка Џ.В. (15), која претходно повеќе пати се оддалечувала и била враќана. Се преземаат...

Црна хроника 08.08.19 | 19:45

Момче од Холандија пронајдено повредено на Пелистер

25-годишно момче од Холандија е пронајдено повредено на Пелистер. Како што информира Дирекцијата за заштита и спасување, денеска околу 13:35 часот до Подрачното одделение-Битола...

Црна хроника 02.08.19 | 18:14

Исчезнал драчевец кој боледува од склероза

На 01.08.2019 во 04 часот во Полициската станица Драчево З.Н.(41) од Скопје пријавил дека од домот се одалечил неговиот вујко Б.В. (58) кој боледувал од склероза. Се преземаат мерки...

Скопје 05.05.19 | 21:46

Во Усје исчезна Трајан, семејството моли за помош

Скопјанецот Горан Илиев апелира до јавноста за било каква информација за неговиот дедо Трајан. Трајан од село Усје, боледува од деменција и од утрово му се губи трага. Доколку...

Црна хроника 27.02.19 | 13:37

МВР: Нема исчезнато лице Лука Божиновски, случајот е од 2017 година

Министерството за внатрешни работи најостро демантира дека има исчезнато лице Лука Божиновски, како што вчера и денеска се споделува на социјалните мрежи од страна...