Ознака: исчезнато дете
Црна хроника 28.02.22 | 15:22

„Само некако тажно ја погледна мајка ми, а потоа не знам, како да замина некаде“ – сослушани братот и родителите на малиот Петар

Трет ден се трага по исчезнатиот 10-годишен Петар. Нему му се загуби секаква трага во петок попладнето од селото Врбско во Мариово. Не даде резултат и досегашната полициска...

Црна хроника 28.02.22 | 10:52

Трет ден Македонија во потрага по Петар Џобоски

Министерството за внатрешни работи продолжува со интензивната потрага по детето Петар Џобоски, за кое неговиот родител пријави во петокот (25.02) вечерта дека се оддалечило...

Македонија 27.02.22 | 14:13

Сѐ уште не е најдено исчезнатото дете во Мариово, снегот ја отежнува потрагата

И по два дена, сѐ уште нема ниту трага ниту глас од 10-годишниот Петар кој во петокот попладнето исчезна од селото Врбско во Мариово. Според информациите од СВР Битола...

Црна хроника 26.05.21 | 17:56

Исчезна 16-годишик од Скопје

Малолетник од Скопје излегол од дома и не се вратил, а исчезнувањето било пријавено доцна синоќа. На 25.05.2021 во 00.30 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.С.(41) од Скопје...

Црна хроника 13.07.20 | 12:10

По пет месеци исчезнато момче пронајдено на Кеј и вратено кај неговата мајка

Вчеравечер околу 20.40 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ во Скопје полициски службеници го пронашле Н.Т.(15) од Скопје, за кого на 17 февруари било пријавено дека се оддалечил...

Црна хроника 11.05.20 | 11:41

Седумгодишно дете избега од Домот во Кавадарци

Седумгодишно дете се оддалечило од Домот за деца во Кавадарци, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. За ова синоќа во 22.00 часот, во ОВР Кавадарци пријавила...

Црна хроника 15.02.20 | 20:43

Majката пријавила дека ќерката исчезнала

Вчера во 15.00 часот во Полициското одделение Петровец, С.М.(49) од с.Трубарево пријавила дека од домот на О.Б. од с.Чојлија, општина Петровец, каде што била последен пат, се...

Црна хроника 29.01.20 | 09:29

Пронајдено детето кое исчезна во понеделникот во Куманово

Единаесетгодишното момче од Куманово е пронајдено откако во понеделникот беше пријавено дека се оддалечило од дома, соопштија денеска од МВР. Момчето е пронајдено...

Свет 22.12.19 | 22:00

Дете исчезнато повеќе од две години пронајдено во плакарот на педофил

Дете кое пред повеќе од две години било пријавено за исчезнато е пронајдено во плакарот на маж осомничен за поседување на детска порнограгија. Сега 15-годишното момче...

Црна хроника 15.08.19 | 08:53

Цела ноќ се трагаше по 21-годишно момче, влегло во Вардар да се разлади и не се вратило

Дваесет и едногодишно момче од демиркапиското село Бистренци вчера влегло во водите на реката Вардар околу 14 часот, да се разлади додека ги напасувало своите говеда,...

Црна хроника 05.06.19 | 13:53

Детето од Прилеп кое исчезна во Тетово најдено во Скопје

Секторот за внатрешни работи од Тетово информираше дека е најдено шестодишното дете од Прилеп, кое беше пријавено кај нив како исчезнато на 18-ти мај од страна на родителите....