Ознака: исцелител
Култура 24.05.20 | 11:22

Црната комедија „Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Стевревски вечерва премиерно ќе биде прикажан на првиот канал на Македонската радиотелевизија од 21,30 часот. „’Исцелител’ премиерно...

Култура 17.10.19 | 09:32

„Исцелител“ на 25 и 26 октомври ќе се прикажува во Охрид

Еден од најуспешните македонски играни филмови „Исцелител“ ќе се прикаже во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид на 25-ти и 26-ти октомври во 20 часот. „Исцелител“...

Култура 07.08.19 | 10:13

„Исцелител“ освои две награди на фестивал за заштита на природата во Црна Гора

Филмот на Ѓорче Ставревски, „Исцелител“ освои две нови награди на фестивалот „Green Montenegro International Film Fest“ во Црна Гора, посветен на заштитата на природата. „Исцелител“...

Филм 02.01.19 | 14:01

Првпат по 10 години кино проекција во Пехчево

Со македонскиот кандидат за Оскар, „Исцелител”, на режисерот Ѓорче Ставрески, по пауза од 10 години во Пехчево повторно ќе се прикажува филм. Како што информира директорот...