Ознака: Ирина Шајк
Мода и убавина 29.06.21 | 09:03

Има зошто е најуава жена во светот – Ирина Шајк само по танга и сандали

Супермоделот Ирина Шајк повторно покажа зошто ја нарекуваат најубавата жена на светот. Атрактивната 35-годишна Русинка сподели фотографијаод новото снимање на кое...

Калеидоскоп 21.03.21 | 10:53

Ми држеше пиштол до главата: Ирина Шајк искрено за најголемата траума

Ирина Шајк (35) не сака да споделува детали од нејзиниот приватен живот, но сега направи исклучок. Манекенката го призна непријатното искуство што и се случило кога била...

Естрада 04.12.20 | 12:09

Бредли и Ирина повторно заедно

Една година откако Ирина Шајк и Бредли Купер решија официјално да раскинат и да останат во добри односи поради нивната ќерка Ли Де Сине (3), манекенката и актерот повторно...

Мода и убавина 29.10.20 | 10:28

Ирина Шајк „како од мајка родена“ позира за Версаче во рајската градина

Руската топ моделка, Ирина Шајк, позираше целосно гола за најновото издание на чешко-словачкото издание на магазинот „Вог“. Фотосесијата е направена во градината на...

Сцена 10.09.20 | 23:45

Ирина Шајк се сликаше со најубавите очи на светот

Познатата руска манекенка Ирина Шајк (34), на својот профил на Инстаграм објави нова фотографија, која ги привлече симпатиите на многу фанови. На фотографијата Ирина...

Мода и убавина 28.05.20 | 23:41

Ирана со еден потег ги демантираше гласините дека е бремена

34-годишната Русинка Ирина Шајк беше фотографирана во Њујорк во урбана комбинација од припиен мини фустан, црно-бела јакна и чизми во војнички стил. Еден ден претходно...

Калеидоскоп 08.05.20 | 13:32

Ирина Шајк се вози во количката на својата ќерка Леа

Ирина Шајк поминува квалитетно време со својата ќеркичка Леа (3) придржувајќи се до препораките за заштита на јавното здравје од коронавирусот. Мајката и ќерката прошетаа...

Сцена 28.01.20 | 14:45

Ирина Шајк: Животот без Бредли е како нова страница

Манекенката Ирина Шајк, во интервју за „Вог“ првпат проговори за својата разделба со глумецот Бредли Купер. Мислам оти во сите добри врски, го внесуваш и најдоброто...

Сцена 22.01.20 | 11:12

Ирина Шајк и Бредли Купер постигнале договор за старателството врз ќерката

Ирина Шајк (34) и Бредли Купер (45) конечно постигнале договор околу заедничкото старателство над двегодишната ќерка Леа Де Сена. На почетокот од оваа година брзо се согласиле...

Мода и убавина 13.07.19 | 16:54

Ирина Шајк ја отвори душата по разделбата со Бредли Купер: „Сè уште верувам во љубов”

Руската манекенка Ирина Шајк и американскиот актер Бредли Купер ставија точка на 4-годишната врска, а по месеци “шушкања” за нивната разделба, славната убавица го дала...

Мода и убавина 13.07.19 | 10:30

Ирина Шајк по разделбата со Бредли Купер: Фокусирана сум на преживување

Убавата Русинка Ирина Шајк со фотосесија и интервју за списанието Харперс базар непосредно пред јавно да соопшти дека се разделува со Бредли Купер. Секој гледа на бракот...

Естрада 17.06.19 | 18:55

Ирина го оставила Бредли поради Гага: Постојано го обвинуваше, а тој…

Веќе неколку дена се „шушка“ дека глумецот Бредли Купер (44) емотивно се оддалечил од Ирина Шајк (33) за време на снимањето на филмот „Ѕвездата е родена“ со Лејди Гага...

Сцена 07.06.19 | 16:13

Која е вистинската причина за раскинувањето на Ирина и Бредли?

Иако се’ уште не е официјално потврдено, се шушка дека познатиот пар веќе не е во љубов Долго се шпекулираше за раскинувањето на омилениот холивудски пар, а синоќа тоа...

Естрада 06.06.19 | 09:40

Ирина Шајк го остави Бредли Купер

Веќе подолго време се говори за проблеми во врската на манекенката Ирина Шајк и глумецот Бредли Купер, а извори блиски ним откриваат дека сега двојката „се обдува да...

Сцена 15.05.19 | 13:10

Ирина и Бредли повеќе не се заедно?!

Најубавата двојка во Холивуд, актерот Бредли Купер и неговата сопруга манекенката Ирина Шајк се разделени пренесуваат дел од руските медиуми. Љубовта згаснала по четири...

Естрада 08.03.19 | 09:05

Ирина Шајк најпровокативно досега: Не сум јас жена која е лесно да се изневери

Медиумската драма на релација Ирина Шајк – Бредли Купер – Лејди Гага конечно се приближува до крајот. Актерите во триаголникот повеќе не сакаат да одговараат на...

Музика 27.02.19 | 18:10

Не ѝ се живее: Ирина и Бредли фатени после секси инцидентот на Оскарите

Бредли Купер и Ирина Шајк фатени се во нивно заедничко излегување после секси инцидентот на доделувањето на Оскарите, а се чини дека не се баш најдобро расположени....

Музика 27.02.19 | 17:36

Одмаздата се сервира ладна: Ирина на Гага и удри виртуелен шамар

Љубовниот триаголник Бредли-Ирина-Лејди Гага можеби и не постои, но веќе со денови се главна тема на светските медиуми. Сите сакаат да знаат за што всушност станува збор,...