Ознака: Ирена Стефоска
Култура 26.11.20 | 16:11

Стефоска: Заев не може да ѝ помогне на Бугарија, бугарското општество мора самото да се справува со темните страни од своето минато

Премиерот Заев не може да ѝ помогне на Бугарија, оти бугарското општество мора самото да се справува со темните страни од своето минато, рече денеска министерката за...

Култура 26.11.20 | 12:50

Стефоска: Премиерот Заев не може да и помогне на Бугарија да се справи со своето темно минато

Министерката за култура, Ирена Стефоска на денешната прес конференција, по новинарско прашање околу вчерашното интервју за бугарски медиум на премиерот Зоран Заев,...

Македонија 21.10.20 | 17:41

Министерката за култура назначена за претседателка на комисијата за УНЕСКО

Министерката за култура Ирена Стефоска е назначена за претседателка на националната комисија за УНЕСКО. Владата донесе решение за измена и дополнување на решението...

Здравје 07.10.20 | 17:08

Министерката за култура Ирена Стефоска во самоизолација

Министерката за култура Ирена Стефоска во стасут на Фејсбук ја информира јавноста дека оди во самоизолација, откако член од нејзиниот Кабинет имал потитивен тест на...

Култура 07.10.20 | 14:34

Министерката за култура во самоизолација

Министерката за култура, Ирена Стефоска, е во самоизолација откако било потврдено дека член од нејзиниот кабинет е позитивен на Ковид-19. Таа вели дека ќе ги извршува...

Култура 23.09.20 | 16:45

Црквата во Курбиново ќе добие статус на добро во опасност

Суштинската грижа за недвижното, движното и нематеријaлното богатство е врвен приоритет на новоименувата министерка за култура Ирена Стефоска, која денеска на прес-конфренција...

Култура 01.09.20 | 11:44

Да раскрстиме со варварското однесување кон културното наследство, бидејќи тоа нè носи во пропаст, порача новата министерка за култура Ирена Стефоска

Веднаш зборувам за одговорност и постојано ќе зборувам за одговорност затоа што ми е совршено јасно дека ние како држава единственото нешто со што располагаме и со...

Македонија 31.08.20 | 15:40

Стефоска ја презеде функцијата од Исмаили: Културата е единственото нешто со што располагаме

Eдинственото нешто со што располагаме и со што можеме да бидеме препознаени и прифатени во светски контекст е културата, рече новата министерка за култура Ирена Стефоска,...

Црна хроника 13.12.19 | 13:20

Провалата во домот на пратеничката Стефоска за МВР е само обиена врата

Станот на независната пратеничка Ирена Стефоска вчера бил обиен и целосно испревртен, потврди пратеничката во изјава за „Република“ иако изненадена дека медиумите...

Македонија 23.05.19 | 14:04

По оставката на Богоевски, шарените бараат оставка и од Туфекџиќ и Стефоска

Здравко Савески, граѓанскиот активист, член на Левица и еден од најборбените учесници во протестите низ изминатите години по оставката од пратеникот ПАвле Богоевски,...