Ознака: Ирена Фрчкоска
Македонија 18.06.20 | 12:49

Одбраната на Јанева разочарана од пресудата

Со вакви пресуди не се враќа довербата во правосудството. Судот треба да суди на основа за докази, а за Јанева не постојат докази дека го сторила кривичното дело, изјави...

Црна хроника 02.06.20 | 13:51

Јанева имала куќа, земја и станови за децата уште пред да стане специјална обвинителка

Адвокатката Ирена Фрчкоска тврди дека Катица Јанева не стекнала никаква противзаконска корист од случаите што ги водела како специјален обвинител. Фрчкоска тврди...

Црна хроника 02.06.20 | 12:58

Камчев снимал и додека бил во домашен притвор

Адвокатаката на обвинетата Катица Јанева, Ирена Фрчкоска, во завршните зборови на одбраната во случајот „Рекет“ истакна дека се направиле многу пропусти кон лицето...

Македонија 27.01.20 | 14:24

Фрчкоска за навредите на Јанева кон Стефанова: Не се согласувам, но таа е револтирана

Адвокатката Ирена Фрчкоска, која ја брани Катица Јанева во предметот „Рекет“, за однесувањето на нејзиниот клиент вели дека е последница на револт поради, како што...

Македонија 27.01.20 | 12:30

Стефанова: И јас сум враќала пасоши, но ако постоеја законски услови

Адвокатот на Катица Јанева, Ирена Фрчоска, на денешното рочиште за „Рекет“ ја праша Лиле Стефанова дали во некои од случаите што ги водела вратила пасош на што таа одговори...

Македонија 20.01.20 | 12:35

Милошоски: Што не ги казни судот сега адвокатите на сињора Катица?

Што не ги казни или приведе сега судот двајцата адвокати на Катица Јанева, прашува Антонио Милошоски, откако денешното судење за „Рекет“ се одложи поради болест на...

Македонија 10.12.19 | 17:31

Кадиев: Ни оди во прилог тоа што сведоците велат дека Јанева не барала пари

Aдвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, и бранителите на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска и Дељо Кадиев, по денешното судско рочиште за „Рекет“ реагираа дека во...

Црна хроника 20.11.19 | 13:11

Фрчкоска била зачудена од Рускоска: Ваквата реакција е притисок врз судиите

Изјавата на обвинителката Вилма Рускоска дека ќе ги гони судиите од Апелацискиот суд кои вчера и одредија куќен притвор на поранешната специјална јавна обвинителка...

Твитови 19.11.19 | 22:43

Фамилијата Фрчковски уште еднаш го „спаси“ правосудниот систем во кризни времиња

Со излегувањето на Јанева од притвор, фамилијата Фрчковски уште еднаш го “спаси” правосудниот систем во кризни времиња. Некои навики тешко се надминуваат.

Македонија 11.10.19 | 14:05

Јанева останува во болница, Фрчкоска ќе бара куќен притвор

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, најверојатно, и денешниот ден ќе го помине во болница. Нејзината адвокатка Ирена Фрчковска за телевизијата Алсат...

Македонија 30.09.19 | 17:13

Јанева била следена десет дена, а Боки и Кичеец еден месец

Адвокатите на Катица Јанева денеска во Обвинителството за организиран криминал, ги видоа доказите против неа добиени со ПИ- мерките, и ги слушале и снимените разговори....

Македонија 26.09.19 | 18:04

Катица видела што кажале за неа Лиле Стефанова, Елизабета Јосифовска и Бурим Рустеми

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева неколку часа вршеше увид во доказите кои ги собрало Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција...

Македонија 26.09.19 | 09:00

Јанева треба да врши увид во доказите за „Рекет“

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет“ денеска треба да изврши увид во доказите во Јавното обвинителство за гонење...

Македонија 24.09.19 | 13:36

Јанева ќе даде исказ откако ќе изврши увид во доказите против неа

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, ќе даде исказ откако ќе го искористи своето право да изврши увид во доказите, кој е закажан за во четврток, истакна...

Македонија 21.09.19 | 22:47

Ванковска: Фрчкоска како Фрчкоски, што е тука за чудење?

Фрчкоска како Фрчкоски… И што е тука за чудење? Очекувавте нешто друго?, коментира професорката Билјана Ванковска за сопругата на Љубомир Фрчкоски, која воедно е...

Црна хроника 21.09.19 | 09:31

Одбраната на Катица Јанева ќе бара снимките на Камчев да не бидат користени како докази, прибавени се нелегално

Ирена Фрчкоска, адвокатката на Катица Јанева изјави дека ќе бара снимките на Орце Камчев да не бидат користени како докази, бидејќи се прибавени на нелегален начин. Сега...

Македонија 17.09.19 | 10:04

Дали ќе се исполни предвидувањето на пророкот Зоран: Катица излегува од Шутка?

Деновиве истекува и 30-дневниот притвор на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервју дадено вчера вели дека во текот...

Македонија 17.09.19 | 08:01

Влошено е психичкото здравје на Катица Јанева

Влошена е здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ21. Претходната...

Македонија 16.09.19 | 23:13

Едниот лаже, Заев или Фрчкоска: Премиерот и адвокатката на Јанева разговарале, но за што?

Во интервју за домашна телевизија, адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска го демантираше премиерот Заев дека го информирала за тоа дека нормално е за Катица Јанева...

Македонија 13.09.19 | 13:40

Фрчкоски во одбрана на Катица, со навреди за Давидовиќ и Тупанчевски

Притворената обвинителка Катица Јанева нема правен основ, прво да издава наредби, ниту има основ во Законот за СЈО да пренесува свои овластувања или предмети на други...