Ознака: интревју
Македонија 17.04.20 | 21:48

Мицкоски: Куманово е жртва на меѓупартиски препукувања, на оние кои ја водат владата и оние кои го водат градот

Претседателот на најголемата опозициска партија ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски, Велигден ќе го помине дома со сопругата и двата сина. Toj вели дека овој пат празникот...

Економија 24.03.20 | 18:49

Владата наместо да крати од работниците, нека ги подмири 50 отсто од бруто трошоците за секој вработен и нека ги замрзне кредитите

Во денешното интервју за МТВ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за мерките кои Владата треба да ги примени со цел подобрување на економската ситуација во државата....

Македонија 23.09.19 | 19:24

Ахмети: Се манипулира со системот за избор во академијата за судии и обвинители

Во најновиот број на неделникот „Фокус“ лидерот на ДУИ и коaлиционен партнер на СДСМ во Владата Али Ахмети и самиот ги потврди наводите дека се манипулира системот...

Фудбал 18.09.19 | 11:55

Роналдо: Голот против Јуве е најубав светски гол, но се**от со мојата Георгина е поубав

Португалскиот фудбалер и еден од најдобрите играчи на овој спорт во историјата, Кристијано Роналдо на гостување кај Пирс Морган зборуваше за најубавите голови кои...