Ознака: интима
Интима 03.07.19 | 22:25

Каква интимна фризура кај жените сакаат Македонците?

Жените и мажите се депилирале уште во Древен Египет, но и покрај бројните познати методи на депилација, до неодамна сите бевме влакнести таму доле. Со модерните времиња,...

Интима 20.06.19 | 17:26

Да се прави или не целосна депилација?

Депилацијата и отстранувањето на несаканите влакна од телото е вообичаен начин за одржување на хигиена. Сепак, експертите предупредуваат дека отстранувањето на срамни...

Интима 11.05.19 | 21:33

Дали правилно ги миете своите интимни делови?

Пенисот треба да се мие секој ден, особено кога вежбате, маструбирате или едноставно се испотите под половината, тврди урологот Дариус Падух. Ова е поради тоа што вашето...

Интима 23.12.18 | 23:18

Високите или ниските: Кој има подобар сексуален живот?

Резултатите од истражувањето за тоа кој има подобар сексуален живот, кое го спроведуваше „BodyLogic MD“, се очекувани: Високите луѓе имаат подобар сексуален живот. А, тоа...

Интима 14.12.18 | 23:38

Eден нерв во телото ја поттикнува сексуалната желба

Потребата за блискост, интимност и љубов неретко е блокирана со одбранбен став и подигнување на ѕидови помеѓу вас и останатите. Според Мајкл Лусејд, психосексуален...

Интима 30.11.18 | 22:34

Што откриваат мирисот и бојата на секретот за вашето здравје?

Доколку на вашата долна облека сте забележале секрет кој никако не смее да го игнорирате, можеби станува збор за знак кој укажува на некакво заболување. Хормонско влијание Хормоните...

Интима 15.11.18 | 22:40

Како старее вагината: Овие три работи ја очекуваат речиси секоја жена

Брчките на лицето и седата коса не се единствените знаци што ги откриваат годините. Ни вагината не е имуна на стареење, а ова се промените низ кои поминува таа со секоја...